REKLAMA

Kaczmarek: Naszym celem jest utrzymanie w pierwszej lidze

REKLAMA

– Wisła to klub najbliższy mojemu sercu, lecz nie porywam się fali euforii sportowej. Naszym celem jest budowanie drużyny i utrzymanie w pierwszej lidze – powiedział podczas piątkowej konferencji prasowej trener Wisły Płock, Marcin Kaczmarek. Szkoleniowiec opowiedział o przygotowaniach do nadchodzącego sezonu i planach, jakie chce zrealizować klub. W trakcie konferencji ujawniono też niespodziankę – nowy autokar, który będzie woził Nafciarzy na mecze wyjazdowe.

PowiązaneTematy

Trener zapewnia, że jego zespół jest dobrze przygotowany do nadchodzących rozgrywek, a cel główny, czyli utrzymanie na zapleczu ekstraklasy, choć trudny, jest osiągalny. – Na tym etapie rozgrywek nie ma mowy o przypadkach – powiedział Marcin Kaczmarek. – W pierwszej lidze na boiskach biegają o wiele lepsi piłkarze, a przed nami bardzo trudne mecze. Właśnie dlatego podchodzę do nadchodzących spotkań z wielką pokorą – dodał.

Klub chce skupić się na budowaniu drużyny – zarówno tej pierwszej, jak i drugiej. – Kiedy zaczynałem pracę w Wiśle z drużyny zostały zgliszcza. Przez ten rok udało się ją odbudować – stwierdził Kaczmarek. – Właśnie dlatego ważny jest spokój, szkolenie oraz dokonywanie racjonalnych transferów.

Marcin Kaczmarek dobrze ocenia przygotowania do sezonu, a sami piłkarze prezentują podobny, wysoki poziom. Zdaniem szkoleniowca mocną bronią Wisły będzie druga linia. – Wierzę, że forma poszczególnych zawodników wystrzeli wraz z początkiem rundy, choć zawsze powtarzam, iż ważna jest postawa całej drużyny, a nie poszczególna formacja, czy pojedyncza gwiazda –  przekonywał Kaczmarek.Pełną pomoc i wsparcie zadeklarował obecny na konferencji prasowej prezydent Płocka, Andrzej Nowakowski. – Wszystkie marzenia zweryfikuje boisko. Zapewniam, że będziemy wspierać klub tak, jak to tylko możliwe – zapewniał Nowakowski. – Już niebawem ocenimy, jaki potencjał drzemie w Wiśle Płock. To  bez wątpienia przyczyni się do budowy przyszłorocznego budżetu miasta i kwoty dofinansowania dla klubu. Mam jednak nadzieję, że wkład finansowy miasta będzie uzupełniany przez sponsorów, których już teraz przybywa. Pamiętajmy jednak, że na boisku grają piłkarze, nie pieniądze.

Jednym z partnerów klubu została firma Mobilis, której dwa, w pełni obklejone barwami klubowymi autokary, będą służyły piłkarzom dowożąc ich na spotkania wyjazdowe. „Wisłobus” stanie się też środkiem promocji – autokar ma jeździć także w tradycyjne, komercyjne kursy. – Nie ukrywam, że to współpraca, która od zawsze była moim marzeniem – zdradził prezes klubu, Jacek Kruszewski. – Chciałem, by Wisła jeździła takim autobusem, a teraz stało się to faktem. Dostaliśmy dwa autokary, które za darmo zostały wyklejone naszymi barwami.

Pierwszy mecz inaugurujący początek ligi odbędzie się na stadionie im. Kazimierza Górskiego w Płocku w sobotę o godzinie 15.45. Wisła Płock zmierzy się z Miedzią Legnica, drużyną stawiającą sobie za zadanie włączenie się do walki o awans to T-Mobile Ekstraklasy.REKLAMA
Kolejny Artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU