REKLAMA

XXVII Płockie Ergowiosła. Najlepsi wioślarze są…

REKLAMA

Na początku miesiąca w Zespole Szkół Technicznych w Płocku odbyła się XXVII edycja „Płockich Ergowioseł”. Jak spisali się wioślarze z Płocka i okolic?

W hali sportowej Zespołu Szkół Technicznych w Płocku 1 marca odbyła się 27. edycja „Płockich Ergowioseł”. Impreza organizowana jest od 1993 roku i należy do najstarszych i cyklicznie organizowanych zawodów na ergometrach wioślarskich w Polsce. Od dwóch lat „ergowiosła” są również imprezą rozgrywana w ramach młodzieżowej ligi sportowej Płocka, która obejmuje tylko szkoły z naszego miasta.

Wśród gimnazjów i podstawówek rywalizacja była największa, wystartowało aż 12 reprezentacji z Płocka i okolic. Pośród dziewcząt zwyciężyła Szkoła Podstawowa/Gimnazjum z Łącka, przed Radzanowem i SP 18 z Płocka. Między chłopcami najlepsze okazało się Gimnazjum nr 12 w Płocku przed Radzanowem i Łąckiem.

W ramach Młodzieżowej Ligi Sportowej Płocka wśród dziewcząt wygrała Szkoła Podstawowa nr 18 przed SP 3 i SP 21, u chłopców: Gimnazjum nr 12 przed Szkołą Podstawową nr 3 i 14.

W rywalizacji kobiet szkół średnich zwyciężały zespoły: Zespołu Szkół Usług przed Zespołem Szkół Centrum Edukacji i Akademickim LO, wśród panów wygrał Zespół szkół Technicznych przed Zespołem Szkół Budowlanych i Zespołem Szkół Centrum Edukacji. Ta sama kolejność obowiązywała w ramach Młodzieżowej Ligi Sportowej.

Wśród studentek wygrały dziewczęta z PWSZ.Jak zawsze, na w płockiej imprezie, nie zawiedli mastersi (weterani wioseł), którzy licznie przybyli z Poznania, Warszawy oraz z Płocka. Startowali w dwóch kategoriach wiekowych, do i od 61 lat. Mastersi pokazali płockiej młodzieży, że sport można uprawiać w każdym wieku i o różnym stopniu sprawności fizycznej. Najstarszy uczestnik zawodów liczył sobie tylko 81 lat.

Najlepsze pośród pań ze służb mundurowych okazały się ratowniczki z płockiego WOPR-u, wśród panów drużyna z Komendy Miejskiej Policji.

Zawodnicy wyczynowi ścigali się również na 500 metrów. Najlepszymi młodzikami okazali się: Paulina Łęgowik i Jakub Kalinowski, wśród juniorów młodszych zwyciężyli: Daria Śmigielska i Adam Chyliński, wśród juniorów: Mateusz Łęgowik, a seniorów: Adrian Pawłowski.

Głównym organizatorem zawodów było Płockie Towarzystwo Wioślarskie przy finansowym wsparciu Urzędu Miasta Płocka, a także zaangażowaniu Dyrekcji Zespołu Szkół Technicznych.

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Przeczytaj

Reklama

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU