REKLAMA

Płoccy wioślarze z trzema medalami na mistrzostwach

REKLAMA

Podczas ostatniego weekendu na jeziorze Gopło odbyły się wioślarskie Mistrzostwa Polski Juniorów. W zawodach uczestniczyli również zawodnicy z Płocka. Naszym sportowcom udało się zdobyć trzy brązowe medale.

Od 20 do 22 lipca w Kruszwicy na jeziorze Gopło trwały Mistrzostwa Polski Juniorów we wioślarstwie. W imprezie brali udział też zawodnicy z Płocka, których wyjazd był możliwy dzięki wsparciu Urzędu Miasta Płocka i PKN ORLEN. W sumie w Mistrzostwach wystartowało 21 zawodników Płockiego Towarzystwa Wioślarskiego, w tym 10 uczniów Szkoły Mistrzostwa Sportowego.

Spośród 7 płockich osad, 3 zdobyły brązowe medale. Już w pierwszym finale dwójek bez sterniczki nasze zawodniczki: Oliwia Nowakowska i Ola Kołodziejska wystartowały najszybciej ze wszystkich i uzyskały prowadzenie w stawce. Po pokonaniu 1000 metrów, w połowie dystansu, dziewczyny niestety wyraźnie osłabły i straciły prowadzenie na rzecz osady z UKS Ateny Wałcz. Tuż przed metą zawodniczki z Płocka utraciły jeszcze jedną pozycję, tym razem na rzecz osady AZS-u Toruń, w rezultacie zdobywając brązowy medal.

Drugi brąz zdobył Janek Domeradzki, dla którego udział w Mistrzostwach Polski był przerywnikiem w przygotowaniach do Mistrzostw Świata. Zawodnik nie był w szczycie formy, ten ma nadejść dopiero za 4 tygodnie.fot. materiały prasowe

Zawodnicy z czwórki ze sternikiem: Mateusz Łęgowik, Kamil Krusiewicz, Michał Bałdyga, Igor Skowyrski i sternik Kuba Opasiński wywalczyli trzeci brąz. Płocka osada uległa na mecie osadom z bydgoskiego LOTTO oraz toruńskiego AZS – UMK.

Trenerami medalowych osad są: Piotr Sałkowski, Jacek Karolak i Krzysztof Kaliński. Chociaż większość zawodników z kategorii juniorów obecnie odpoczywa i zbiera sił przed następnym sezonem, najlepsi bezpośrednio z Mistrzostw Polski pojechali na drugą część obozu do Centralnego Ośrodka Sportu w Wałczu.

W ośrodku zawodnicy przygotowują się z reprezentacją Polski juniorów na najważniejszą imprezę międzynarodową: Mistrzostwa Świata Juniorów w czeskich Racicach. Wśród nich jest Janek Domeradzki, za którego trzymajmy kciuki. Wiktoria Dziwota wystartuje natomiast w składzie polskiej czwórki podwójnej na regatach międzynarodowych Coupe de la Jeunesse w irlandzkim Coork.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Kolejny Artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

REKLAMA


  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU