Niebieski marsz zdobył ratusz w Płocku

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

We wtorek odbył się niebieski marsz, zorganizowany przez Terapeutyczny Punkt Przedszkolny Dla Dzieci z Autyzmem “Niebieski Domek” wraz ze Szkołą Podstawową nr 11. Uczestnicy w drodze do ratusza rozdawali ulotki, uświadamiające ludzi na temat tego, czym jest autyzm.

10 kwietnia odbył się niebieski marsz przed Urząd Miasta Płocka. Wydarzenie zorganizował Terapeutyczny Punkt Przedszkolny dla Dzieci z Autyzmem “Niebieski Domek ” we współpracy ze Szkołą Podstawową nr 11. W trakcie marszu uczestnicy rozdawali ulotki, z których można było dowiedzieć się, czym dokładnie jest autyzm.

fot. materiały prasowe

Gdy marsz dotarł do ratusza, naprzeciw wydarzeniu wyszedł prezydent Płocka Andrzej Nowakowski razem z Rzecznikiem Osób Niepełnosprawnych Tomaszem Gorczycą. Wszyscy zgromadzeni wspólnie wypuścili w powietrze 100 niebieskich balonów, symbolizujących autyzm.

– Nasze hasło: AUTYZM – POZNAJ, ZROZUM, ZAAKCEPTUJ! Po marszu dzieci udały się na zabawę do WESOŁEJ CIUCHCI, gdzie czekał na nie bezglutenowy tort oraz mnóstwo atrakcji – relacjonowali organizatorzy.

Za naszym pośrednictwem, dziękują również płockiej drukarni “Mediakolor”, która nie przyjęła zapłaty za wydrukowanie ulotek, promujących wiedzę o autyzmie i dodatkowo wykonała dwa razy więcej ulotek, niż zostało zamówione.

fot. materiały prasowe

Terapeuci z “Niebieskiego Domku” brali również udział w biegu Razem dla Autyzmu, który niedawno odbył się w Radotkach.

Pobiegli razem dla autyzmu

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji