Kolejny pożar traw. To już plaga

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Pomimo wielu kampanii informacyjnych, dotyczących szkodliwości wypalania traw, nadal strażacy co roku muszą walczyć z niefrasobliwością niektórych rolników. Nie pomagają tłumaczenia, że ogień to żywioł, który w otwartej przestrzeni jest trudny do opanowania. Nadal narażane jest życie zwierząt zamieszkujących te tereny oraz strażaków, którzy pożary muszą gasić…

Tym razem do pożaru traw doszło 10 kwietnia przed godziną 16 w miejscowości Łęg (gmina Drobin). W jego gaszeniu brali udział strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Drobinie.

Jak widać na zdjęciach, pożar palił się z pełną mocą i stanowił zagrożenie zarówno dla pobliskich domostw, jak i samych strażaków.

Ponownie apelujemy o zaprzestanie tego niebezpiecznego i szkodliwego pod każdym kątem procederu! Ze statystyk wynika, że niemal połowa, bo aż 45% wszystkich pożarów w kraju, spowodowanych zostało przez wypalanie traw na łąkach i nieużytkach. Na przykład w 2015 roku z tego powodu zginęło w ich trakcie 7 osób, a 141 zostało rannych. Przypominamy też, że wypalanie traw, łąk i nieużytków rolnych jest zabronione. Grozi za to kara grzywny w wysokości 5 tys. zł, a nawet kara 10 lat pozbawienia wolności.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji