Krajobraz po burzy. Uszkodzona szkoła w gminie Drobin

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Nasi czytelnicy nadal przesyłają zdjęcia, na których widać zniszczenia po burzy, która od rana przeszła nad Mazowszem. Tymczasem Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed kolejnymi burzami, które do północnej części Mazowsza mają dotrzeć w nocy.

– W okolicach Drobina jakby trąba powietrzna przeszła… – pisze nasz czytelnik. – Pozrywane dachy, drzewa powyrywane z korzeniami, lasy pościnane w połowie drzew… – dodaje.

Potwierdzają to strażacy. – W dniu dzisiejszym, tj. 10 sierpnia, dwa zastępy OSP Drobin interweniowały już ponad 15 razy, by usuwać skutki nawałnicy, która przeszła nad gminą Drobin – informują.

Ogromne zalania w Płocku. Pod wiaduktami utknęły samochody

O uszkodzonym budynku szkoły podstawowej w Rogotworsku (gm. Drobin) powiadomił nas natomiast pan Marcin. Na zdjęciach pokazał nam też, jak burza zniszczyła gospodarstwo rolne w tej gminie.

Burze spowodowały również utrudnienia na drogach, na których w wielu miejscach przewróciły się drzewa lub gałęzie. Zdjęcia z Woli Łąckiej przesłał nam TexStil.

Tymczasem IMGW – PIB w Warszawie prognozuje wystąpienie na terenie województwa mazowieckiego od godz. 22 w czwartek do godz. 7 rano w piątek, 11 sierpnia, burz z opadami deszczu od 20 do 30 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywami wiatru do 80 km/h. Lokalnie może występować grad. Największe nasilenie zjawisk może wystąpić w północnej części Mazowsza.

Zniszczenia po burzy w powiecie płockim

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji