REKLAMA

W gminie Słubice grasuje podpalacz?

REKLAMA

Kolejny raz lasy w Grzybowie (gm. Słubice) strawił ogień. Strażacy z OSP Słubice podejrzewają, że za pożarami stoi podpalacz.

PowiązaneTematy

9 sierpnia w godzinach popołudniowych kolejny raz w miejscowości Grzybów doszło do pożaru lasu.

– Kiedy dotarliśmy na miejsce, zastaliśmy płonącą, a miejscami intensywnie tlącą się, ściółkę – mówią strażacy z OSP Słubice. – Opalone były drzewa do wysokości około metra. Rozwinięta została linia główna z odcinka węża W-75 oraz dwie linie gaśnicze, po kilka odcinków węża W-52 każda. Dość szybko udało się przyłapać ogień, tak aby nie rozprzestrzeniał się dalej, jednakże ściółka bardzo intensywnie się tliła i trzeba było bardzo dokładnie przelać teren, aby nie doszło do ponownego rozgorzenia ognia – tłumaczą.

W działaniach brał również udział ciężki zastęp z JRG nr 2 w Płocku. Strażacy wielokrotnie musieli dokładnie przelać teren. Jak wyjaśniają, choć pożar nie objął dużego terenu, to jednak rozchodził się stopniowe we wszystkich kierunkach.– Seria pożarów na Grzybowie nadal trwa. Istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że jest to robota podpalacza. Szczęśliwie do tej pory nikt nie ucierpiał, ale niestety, ogień niszczy duże tereny leśne. Apelujemy do wszystkich, aby zwracać szczególną uwagę na to co dzieje się wokół nas, szczególnie w lasach w Grzybowie. Być może wspólnymi siłami uda się ująć podpalacza – proszą o pomoc strażacy.

Jeśli zauważycie podejrzanie zachowujące się osoby na terenie lasu w Grzybowie, zgłoście to na numer alarmowy policji – 997. Jeżeli natomiast dojdzie do pożaru, widoczny będzie dym lub ogień, należy niezwłocznie dzwonić na numer alarmowy Państwowej Straży Pożarnej – 998.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU