REKLAMA

Ogromne zalania w Płocku. Pod wiaduktami utknęły samochody

REKLAMA

W czwartkowy poranek w Płocku była burza, która pozostawiła po sobie krajobraz jak po potopie. Zalanych jest mnóstwo ulic, podtopione są budynki, pod wiaduktami nie można przejechać. Ci, którzy spróbowali, stoją na dachach swoich samochodów…

PowiązaneTematy

10 sierpnia rano, według portalu Burze.net, w ciągu 15 minut zarejestrowano 125 wyładowań atmosferycznych w określonym promieniu, opady deszczu do 70 mm i wiatr w porywach do 110 km/h. Pokazało to, jak kiepsko zabezpieczone są płockie ulice przed takimi żywiołami.

Czytelnicy cały czas przesyłają nam zdjęcia. Zalany jest wiadukt na Piłsudskiego. Według relacji czytelnika, utknął tam autobus.

Tradycyjnie, nieprzejezdny jest wiadukt na ul. Spółdzielczej. Tam wjechał samochód, który został zalany – na jego dachu teraz stoją ludzie.

Po raz kolejny zalana jest również ulica Batalionów Chłopskich. Jak zaznacza nasz czytelnik, dzieje się tak pomimo interwencji Wodociągów Płockich, których pracownicy oczyszczali studzienki. Tym razem woda podchodzi pod blok Batalionów Chłopskich 3. Nasz czytelnik obawia się o zalane piwnice.

Tuż obok, przy Kościele św. Jadwigi, całkowicie zalany został parking wraz ze znajdującymi się na nim samochodami. Nasza czytelniczka tłumaczy, że znów zapchane są dwie studzienki odpływowe w tym miejscu.

Parking przy Kościele św. Jadwigi

Oczywiście, jak przy każdych większych opadach, całkowicie zalana jest ulica Tysiąclecia. Samochody próbują przejeżdżać tamtędy, ale udaje się to tylko tym większym…Stanisławówka

Nasz czytelnik informuje, że do zalania doszło również w płockiej Stanisławówce.

Jak informuje Urząd Miasta Płocka, w związku z frontem burzowym, który przechodził nad Płockiem, występują ograniczenia w ruchu i lokalne podtopienia. Nieprzejezdna jest ulica SPÓŁDZIELCZA – pod wiaduktami, duże zastoiska wody występują na ulicach: TYSIĄCLECIA, KOSTROGAJ, LACHMANA, MISJONARSKA, WYSZOGRODZKA.

Doszło do wybijania wody ze studzienek deszczowych oraz podtopień piwnic na osiedlu Zielony Jar i Międzytorze. Aktualnie służby interweniują w celu usunięcia skutków nawałnicy. Na terenie Płocka i powiatu płockiego zgłoszono ponad 100 interwencji w związku z burzą. W działaniu jest 50 zastępów Państwowej Straży Pożarnej, w usuwaniu szkód na terenie całego powiatu płockiego biorą udział również wszystkie zastępy Ochotniczych Straży Pożarnych. Apelujemy o zachowanie ostrożności i stosowanie się do poleceń interweniujących służb.

Zniszczenia po burzy w powiecie płockim

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 7

 1. N says:

  Tysiąclecia zawsze płynie.. Nie ma to jak utopić samochód w środku miasta. Gratulacje Płock.

 2. X says:

  Jeżeli pod wiaduktem zawsze zalewa i ktoś tam wjeżdża to stoj kretynie

 3. jabada says:

  autor mógłby sprawdzić na mapie gdzie jest ulica jesienna w Płocku

 4. jacek says:

  Służby utrzymania drożnosci odpływu zaskoczony jak drogowcy w zimie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU