REKLAMA

Jarosław Gowin: PWSZ w Płocku ma 20 lat i… tyle wystarczy

REKLAMA

W czwartek w Teatrze Dramatycznym płocka Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa świętowała swoje 20-lecie. Uroczystość uświetniła między innymi obecność Jarosław Gowina, wicepremiera i ministra nauki i szkolnictwa wyższego.

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Płocku w tym roku świętuje 20 lat swojego istnienia. Z tej okazji w Teatrze Dramatycznym odbyła się uroczysta gala z udziałem obecnych i byłych pracowników uczelni, przedstawicieli pozostałych placówek oświatowych z naszego miasta, samorządowców, posłów oraz wszystkich przyjaciół płockiej PWSZ.

Jako pierwszy podczas gali zabrał głos rektor uczelni, prof. nadzw. dr hab. n. med. Maciej Słodki. Podziękował on uczestnikom gali za tak liczną obecność i podsumował historię rozwoju uczelni.

– Nikt się nie spodziewał, że po 20 latach uczelnia, rozpoczynająca skromnie od kilku specjalności, będzie kształcić w ramach 11 kierunków studiów licencjackich, 1 inżynierskiego i 4 magisterskich. Chciałem w tym miejscu podkreślić nasz szeroki zakres kształcenia, poczynając od nauk społecznych, poprzez nauki humanistyczne, matematyczne, informatyczne czy nauki o zdrowiu. I na tym nie poprzestajemy. W tym roku, poza przekształceniem studiów pedagogicznych w jednolite studia magisterskie zgodnie z wymogami nowej ustawy, chcielibyśmy uruchomić również studia licencjackie w zakresie zarządzania, a także studia magisterskie z bezpieczeństwa wewnętrznego z administracją publiczną. Szanowni państwo, kiedy startowaliśmy, na uczelni studia podjęło 162 studentów, w tym roku akademickim w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Płocku studiuje 2139 osób, przez 20 lat nasze mury opuściło blisko 12 tysięcy absolwentów – opowiadał Maciej Słodki, rektor PWSZ w Płocku.

Fot. Wiktor Pleczyński

Rektor zwrócił również uwagę, że dzięki nowej ustawie o szkolnictwie wyższym, PWSZ ma możliwość lepiej i szybciej się rozwijać, szczególnie biorąc pod uwagę umożliwienie przeznaczania środków na działalność naukową. Przypomniał również obecnemu na gali wicepremierowi Jarosławowi Gowinowi o staraniach uczelni na rzecz zmiany nazwy.

– Ustawa 2.0 zmieniła nie tylko status, ale i statut uczelni zawodowych. My zawsze byliśmy i jesteśmy uczelnią kształcącą na potrzeby naszego miasta i szeroko pojętego regionu. To zakorzenienie chcielibyśmy zaznaczyć w sposób szczególny, zmieniając nazwę naszej uczelni. Mazowiecka Uczelnia Publiczna w Płocku, zależy nam by właśnie tak nazywała się nasza uczelnia – zwracał uwagę rektor Maciej Słodki.

Jako następny głos zabrał wicepremier i minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin.– Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Płocku, przykro mi, odchodzi w przeszłość. To są 20. urodziny tej uczelni i starczy. Za rok państwo spotkacie się, spotkamy się wszyscy w murach Mazowieckiej Uczelni Publicznej, tak będzie – zapewnił premier Jarosław Gowin.

Premier wygłosił również niezwykle ważny apel do zgromadzonych na sali przedstawicieli różnych stron politycznych i różnych szczebli władzy. Jarosław Gowin poprosił polityków, by mieli na uwadze, że dla przyszłości Polski jest istotne wspólne działanie w sprawach o wadze racji stanu, niezależne od poglądów mówienie jednym głosem w sprawach takich, jak rozwój edukacji.

Wyrazy uznania i podziękowania i wyróżnienia dla PWSZ w Płocku za niestrudzoną działalność edukacyjną i dostarczanie najwyższej klasy pracowników firmom z Płocka i regionu złożyli również: marszałek senatu Adam Bielan, poseł Maciej Małecki, poseł Elżbieta Gapińska, poseł Anna Cicholska, Dyrektor Delegatury Urzędu Marszałkowskiego w Płocku Tomasz Kominek, Prezydent Płocka Andrzej Nowakowski, Wiceprezes Agencji Rozwoju Przemysłu Paweł Kolczyński, kierownik Działu Sponsoringu społecznego i CSR w PKN ORLEN Wioletta Kulpa, radna Daria Domosławska, Wiceprezes Izby Gospodarczej Regionu Płockiego Lech Księżakowski.

Po wręczeniu medali, wyróżnień i nagród, zgromadzeni na sali mieli okazję wysłuchać koncertu. Na galę 20-lecia Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Płocku zaproszono legendarną Grupę MoCarta, która zapewniła widowisko najwyższej klasy zgromadzonym na sali Teatru Dramatycznego w Płocku. Wielokrotnie muzycy wywołali salwy śmiechu i pełne podziwu oklaski.

Ostatnia niespodzianka czekała na uczestników gali 20-lecia PWSZ w Płocku już po wyjściu z teatru. Na sąsiadującym budynku Hotelu Petropol został wyświetlony napis z okazji rocznicy.

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 4

 1. xx says:

  Gowin prawie dobry hunbejwin, posłuszny woli hegemona, który powiedział profesorom UJ, uczonym w piśmie …

  NIE UCZCIE POLAKÓW HISTORII.
  Wiec wykonuje wolę przelewacza piasku tam…hen w Azji i Mniejszej…
  Tu się pojawił jako koniec łowienia.

 2. Zdegustowany says:

  Obojętnie – czego by Gowin nie powiedział, to dostaję wymiotów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Popularne Dyskusje

Reklama

Przeczytaj

REKLAMA
 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU