Atrakcje dla ducha i ciała. V Dzień Inicjatyw Pozarządowych

REKLAMA

Już po raz piaty prezydent Płocka przekazał klucze do bram miasta organizacjom pozarządowym. A Stare Miasto we władanie objęły płockie instytucje, które na co dzień realizują ciekawe projekty skierowane do płocczan i nie tylko.

W sobotę, 12 września, zaroiło się na płockiej starówce od namiotów, które na kilka godzin Stare Miasto zamieniły w swoiste miasteczko. W tym roku Dzień Inicjatyw Pozarządowych przebiegał pod hasłem „Aktywne społeczności”. Jak się okazuje, aktywnie działających instytucji w naszym mieście nie brakuje. Bo pomimo typowo jesiennej pogody, i to nie tej złotej, a wręcz odwrotnie – deszczowej i chłodnej, ani nie brakowało instytucji, które prezentowały swoją ofertę, ani płocczan.

PowiązaneTematy

– Mam buzię kota i dostałam kredki, bo ułożyłam puzzle – mówiła nam mała Ania, której towarzyszyła mama przy stoisku Funduszu Grantowego dla Płocka. Na pewno pomysłodawcy stoiska nie mogli narzekać na brak zainteresowania, bo stoisko fundacji było wręcz oblegane. – Przyszliśmy skorzystać z jednej z ostatnich imprez plenerowych w Płocku. Szczerze przyznam, że jesteśmy na tej imprezie po raz pierwszy, ale można pochodzić i porozmawiać z ludźmi. Ulotek mam całą torebkę, może z czegoś skorzystam, zobaczymy – tłumaczyła nam z kolei mama małej Ani.

Stare miasto było podzielone na kilka stref, np. Strefę Aktywne Społeczności – tam można było zagłosować na projekty kolejnej edycji Budżetu Obywatelskiego. Była też Strefa Sportu i Rekreacji i chociaż pogoda była kiepska, sądząc po ilości osób, które odwiedzały stoiska w tej strefie, zainteresowanie sportem w naszym mieście jest ogromne. A w strefie Coś Dla Zdrowia, można było np. zmierzyć poziom cukru we krwi czy ciśnienie krwi, z czego skwapliwie korzystało sporo osób.

– A wiadomo, może mam cukrzycę i nawet nie wiem – śmiała się pani w średnim wieku. W tej strefie także można było… pojeść. Co prawda, były to dania wegańskie, ale na darmowy poczęstunek chętnych nie brakowało. – W życiu bym nie powiedziała, że ten pasztet nie jest z mięsa – mówiła nam płocczanka, która próbowała dań zaproponowanych przy stoisku Fundacja Szansa dla Zwierzaka ZOA.

Podczas Dnia Inicjatyw Pozarządowych swoją działalność prezentowały między innymi: Płocki Uniwersytet Ludowy, Stowarzyszenie Razem dla Płocka, Płocki Bank Żywności, Płocki Komitet Pomocy Społecznej, Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości, wspomniany już Fundusz Grantowy dla Płocka, płockie Amazonki czy Orlen Dar Serca. Jak na imprezy plenerowe przystało, nie mogło zabraknąć atrakcji artystycznych. Na scenie działo się bardzo dużo i zanim płocczanie mogli posłuchać gwiazdy wieczoru, którym był K.A.S.A., swoimi występami płocczanom umilały czas rodzime zespoły.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.