Pobiegli, łącząc dwa mosty

REKLAMA

Mieli do pokonania 21 kilometrów trasy, która połączyła dwa płockie mosty. Na starcie stanęło około 800 śmiałków. A pogoda, choć dla widzów nieco chłodna, była jak na zamówienie – ani zimno, ani gorąco. Wprost wymarzona do biegania.

Czwarta edycja Półmaratonu Dwóch Mostów odbyła się w Płocku 13 września. Wśród uczestników biegu zdecydowanie frekwencyjnie dominowali płocczanie, łącznie z prezydentem Andrzejem Nowakowskim czy Robertem Czwartkiem, dyrektorem wydziału sportu i rekreacji w płockim urzędzie miasta.

PowiązaneTematy

Na mecie zameldowały się 692 osoby. Najlepszy okazał się Rop Abel Kibet z Kenii, z czasem 1 godz. 6 min. i 56 sek., drugi na mecie stanął Pavel Veretskyi z Ukrainy, a trzeci płocczanin Mariusz Giżyński.

W kategorii kobiet najlepszą okazała się Niguse Emishaw Senbeta z Etiopii, która ukończyła bieg z czasem 1 godz. 23 min. 47 sek., druga była szczecinianka Ewa Huryń, a trzecia płocczanka – Karolina Giżyńska.

Jak widać po wynikach, płocki bieg nabiera rozpędu pod każdym względem, a płockie mosty stają się sławne nie tylko w Polsce, ale i za granicą.