Adrenaline Rush – co czeka zawodników na trasie?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Pierwszy z trzech biegów Adrenaline Rush, zaplanowanych w tym roku, już w najbliższą sobotę. To zdecydowanie jest impreza dla tych, którzy lubią wyzwania!

Po raz kolejny miłośnicy biegów ekstremalnych będą mieli okazję poznać klimatyczne zakątki Radotek k. Płocka podczas biegu Adrenaline Rush,  czyli pierwszego biegu OCR organizowanego w powiecie płockim (OCR – Obstacle Course Race – czyli profesjonalne określenie terenowych biegów z przeszkodami bardzo często używane w odniesieniu do tego typu zawodów). Trasa jest zaplanowana, a Brudzeński Park Krajobrazowy czeka na zawodników już 31 marca.

Jak wspomnieliśmy, to pierwszy z trzech zaplanowanych w tym roku biegów – w dolinie Skrwy zawodnicy kolejny raz spotkają się 9 czerwca oraz 29 września. Każda z imprez ma zaskoczyć nie tylko unikalną trasą czy przeszkodami innymi niż te, do których przywykli bywalce biegów OCR, w Radotkach chcą wyróżnić się również poziomem organizacji imprezy.

Najbliższy bieg będzie podlegał certyfikacji i, jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to już czerwcowe wydarzenie umożliwi zawodnikom zdobycie kwalifikacji np. na start w Mistrzostwach Europy OCR.

– Jeśli to się uda to właśnie Radotki jak i miasto Płock staną się istotnym elementem na mapie europejskiego OCR – mówi Mieszko Ogończyk-Mąkowski, dyrektor biegu. – Umożliwi to przyciągnięcie zawodników nie tylko z Polski ale również tych mieszkających poza granicami naszego kraju. Zwiększy możliwości promocji wydarzenia oraz pozyskiwania sponsorów – jednym słowem przyspieszy rozwój marki Adrenaline Rush, którą śmiało możemy określić mianem naszej, lokalnej – dodaje Ogończyk- Mąkowski.

Zapisując się na bieg, można wybrać start na jednym z dwóch dystansów – dłuższym (8km oraz 40 przeszkód) i krótszym – przygotowanym dla tych, którzy rozpoczynają swoją przygodę z OCR (4km oraz 25 przeszkód). Z kolei uczestnicy dłuższego dystansu dostali wybór startu w fali profesjonalnej (Elite) oraz fali dla sportowców amatorów (Open). Czym jest fala Elite? Elite ma bardziej restrykcyjne zasady np. należy pokonać każdą przeszkodę i nie dopuszcza się pomagania sobie na trasie. W tej kategorii uczestnicy stawiają głównie na wynik sportowy. Zwycięzca kategorii Elite za pierwsze miejsce można zgarnąć aż 1500 zł, (uczestnicy open będą walczyć o kwotę 500 zł) – jest to najwyższa nagroda pieniężna w Polsce w tego typu biegach.

Szczegóły dotyczące najbliższego wydarzenia oraz kolejnych jego edycji przedstawione są na profilu www.facebook.com/AR.Poland oraz na stronie www.adrenalinerush.pl.

Przez błoto, bagna i wodę – pierwsza edycja Adrenaline Rush za nami

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji