REKLAMA

Prezydent Płocka przegrał w sądzie. Czy przywróci dyrektora do pracy?

REKLAMA

Przy okazji artykułu o podaniu nieprawidłowych leków w płockim Domu Pomocy Społecznej „Przyjaznych Serc”, przypomnieliśmy historię zwolnienia poprzedniego, wieloletniego dyrektora tej placówki, Piotra Ostrowickiego. Jak się okazuje, po dwóch latach batalii w sądzie, uzyskał on wyrok w pierwszej instancji, nakazujący przywrócenie go do pracy.

W informacji przesłanej do naszej redakcji, Piotr Ostrowicki przypomina, że w dniu 19 kwietnia 2016 roku zostało wręczone mu oświadczenie Prezydenta Miasta Płocka o rozwiązaniu umowy o pracę, zgodnie z którym usunięto go ze stanowiska Dyrektora Domu Pomocy Społecznej „Przyjaznych Serc” w Płocku.

– W wypowiedzeniu jako główny zarzut wskazano mi, że nie stawiałem się do pracy – mówi Piotr Ostrowicki. – Od samego początku nie zgadzałem się z tymi zarzutami i natychmiast złożyłem pozew do Sądu Pracy w tej sprawie. W pozwie podniosłem, że zwolniono mnie z naruszeniem prawa, a przedstawiane mi zarzuty są bezpodstawne i nieprawdziwe – wyjaśnia były dyrektor DPS w Płocku.

Jak przyznaje w rozmowie telefonicznej z nami, te święta wielkanocne, dwa lata temu, były najsmutniejszymi w jego życiu.

Sprawa w Sądzie toczyła się dwa lata. W tym czasie przesłuchano wielu świadków i przeanalizowano szereg dokumentów złożonych w tej sprawie. W końcu, 27 marca br. został ogłoszony wyrok Sądu Rejonowego w Ciechanowie, zgodnie z którym Piotr Ostrowicki został przywrócony do pracy na stanowisko Dyrektora Domu Pomocy Społecznej „Przyjaznych Serc”. Sąd zasądził również blisko 21 tys. zł odszkodowania oraz zwrot kosztów postępowania sądowego na jego rzecz.

– Oczywiście zdaję sobie sprawę z tego, że jest to wyrok w pierwszej instancji, ale nie ukrywam satysfakcji – przyznaje Piotr Ostrowicki. – Wyrok ten bardzo mnie cieszy, gdyż Sąd pierwszej instancji oczyścił mnie ze stawianych zarzutów. Stanowisko Prezydenta Miasta Płocka było dla mnie krzywdzące i rzutowało nie tylko na moją pracę jako Dyrektora DPS, ale również na inne pełnione przeze mnie funkcje, m.in. prowadzoną przeze mnie działalność społeczną na rzecz osób niepełnosprawnych w mieście Płocku. Cieszę się, że po uprawomocnieniu tego wyroku będę mógł wrócić do pracy w Domu Pomocy Społecznej „Przyjaznych Serc” w Płocku – mówi wieloletni dyrektor DPS, który był organizatorem pikniku integracyjnego, cieszącego się dużą sympatią wśród osób niepełnosprawnych, ich rodzin i mieszkańców Płocka.Podkreślmy, że Piotr Ostrowicki nie przez przypadek pełnił to stanowiska. jest specjalistą organizacji pomocy społecznej, absolwentem studiów w zakresie pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej, resocjalizacji, organizacji pomocy społecznej, zarządzania, m.in. w Mazowieckiej Wyższej Szkole Humanistyczno-Pedagogicznej w Łowiczu, Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie, Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. W 2008 roku ukończył Szkołę Praw Człowieka Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka w Warszawie, rozpoczynając działalność praktyczną i edukacyjną w tym zakresie. Zawodowo od wielu lat jest związany z pracą na rzecz osób niepełnosprawnych, w latach 1999-2003 był instruktorem terapii w Środowiskowym Domu Samopomocy w Płocku dla osób z zaburzeniami psychicznymi, a od 2003 roku dyrektorem Domu Pomocy Społecznej „Przyjaznych Serc” w Płocku dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie oraz osób chorych psychicznie.

W 2002 roku otrzymał Nagrodę Prezydenta Miasta Płocka, w 2007 – Medal dr Henryka Jordana za zasługi dla rozwoju opieki zdrowotnej oraz upowszechniania kultury fizycznej wśród dzieci i młodzieży, w 2011 – Medal Senatu Rzeczypospolitej Polskiej za pracę na rzecz poprawy sytuacji życiowej osób niepełnosprawnych i ich integracji społecznej, w tym samym roku Nagrodę Ministra Pracy i Polityki Społecznej za wybitne osiągnięcia i nowatorskie rozwiązania w dziedzinie pomocy społecznej, a rok później Medal Pro Masovia za wybitne zasługi dla rozwoju gospodarczego, kulturalnego i społecznego Mazowsza. Uhonorowano go również za szczególne zasługi dla rozwoju polskiego Stowarzyszenia Diabetyków, a w 2012 roku otrzymał statuetkę „Jesteś Przyjacielem” za działania na rzecz osób niepełnosprawnych bez formalnego obowiązku.

Czy prezydent Płocka po wyroku sądu przywróci Piotra Ostrowickiego do pracy? – Czekamy na pisemne uzasadnienie decyzji sądu i będziemy się odwoływać od wyroku – wyjaśniono nam w zespole ds. kontaktów z mediami płockiego urzędu miasta.

Kontrole po podaniu nieprawidłowych leków w płockim DPS

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 7

 1. Senny urzędnik says:

  Pytanie kto donosił że nie przychodzi do prracy. Ja bym się wziął za urzędników ktorych prawie nie ma w pracy

  • Agnieszka says:

   Właśnie udowodnił w sądzie, że przychodził do pracy. Ten, co donosił dobrze o tym wie.

 2. Sympatyk says:

  Prawda zawsze się obroni życzę wszystkiego najlepszego w powrocie do pracy.

 3. Adam says:

  Dobry i wykształcony człowiek. Trzymam kciuki za powrót na stanowisko.

 4. Marczello says:

  Prawda i sprawiedliwość i Wesołych Świąt!!!!!!!

 5. Nina says:

  Wspaniały człowiek i osobowość. Takich ludzi się docenia a nie zwalnia. Życzę dyrektorowi Ostrowickiemu wszystkiego naj naj naj i jeszcze trochę naj:)

 6. Zbynio says:

  Nic dodać nic ująć taki jest właśnie DYREKTOR Ostrowicki .lista jego zasługą jest o wiele dłuższa niż tu przedstawiono.Gratulacje powodzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Przeczytaj

Reklama

REKLAMA
 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU