10 edycja gali fundacji Orlen Dar Serca. Nagrodzono najzdolniejszą młodzież

REKLAMA

Już po raz dziesiąty fundacja Orlen Dar Serca wręczyła stypendia najzdolniejszym młodym płocczanom. – To sól naszej ziemi, przed którymi świat stanie wkrótce otworem – mówiono ze sceny.

Całą dekadę – tyle trwa program stypendiów, który fundacja Orlen Dar Serca realizuje w Płocku. W ciągu jego trwania nagrodzono trud młodzieży z Płocku i powiatu płockiego. Trud, bowiem aby móc ubiegać się o pieniądze w ramach projektu, należy się wykazać na przykład nienagannym świadectwem z wysoką średnią i wzorowym zachowaniem, bądź aktywnością pozalekcyjną. W Orlen Arenie, która była sceną jubileuszowej edycji gali stypendialnej, zebrali się więc najzdolniejsi młodzi płocczanie, pośród których nie brakowało laureatów wielu konkursów, wolontariuszy czy medalistów świata i Europy.

– Chcieliśmy, by ta gala była szczególnie uroczysta – powiedziała w rozmowie z nami Katarzyna Różycka, prezes fundacji Orlen Dar Serca. – Wielu stypendystów co roku otrzymuje to wyróżnienie i na tej bazie wiedzy śmiem twierdzić, że to ludzie, którzy wciąż chcą się rozwijać. Stypendia podzieliśmy na trzy kategorie: dla najlepszych uczniów,  sportowców i społeczników. W każdej z nich znalazło się wielu znakomitych młodych osób – dodała.

Galę w tym roku poprowadził aktor i prezenter Maciej Musiał. Opowiadał on ze sceny o zainteresowaniach i zasługach wyróżnionych. Te są bardzo różne. – Mamy wśród nagrodzonych srebrną medalistkę azjatyckich sztuk walki, która srebro wywalczyła w Chinach – a tam każdy coś trenuje! – mówił ze sceny do zebranych. – Podziwiam Was wszystkich. W szczególności to, że w tak młodym wieku macie na siebie jakiś plan. Podziwiam – gratulował młodym płocczanom.

PowiązaneTematy

Wdzięczności z kolei nie kryli sami laureaci. A jakie mają plany na wykorzystanie stypendium? – Pieniądze przeznaczę na swój rozwój. Mam nadzieję też odłożyć część pieniędzy na konto oszczędnościowe – mówił o swoim stypendium Krystian. – Interesuję się matematyką, psychologią i ekonomią, więc z całą pewnością zainwestuję w pasję – dopowiadał.

Marcin, który został wyróżniony m.in. za dobre wyniki w nauce i udział w ogólnopolskich zawodach strzeleckich, dziękował za kolejną edycję programu. Ten – jego zdaniem – jest świetną motywacją do dalszego działania.

– Wiadomo, że nie robi się tego tylko dla pieniędzy – przekonywał w rozmowie z nami. – Jest jednak miło, że ktoś docenia dobre oceny w szkole i nasze starania. A pieniądze te to dodatek, który przeznaczę na dodatkowe kursy. Swoją przyszłość wiążę bowiem z wojskiem – dodał.

W 10. edycji projektu wręczono stypendia 237 młodym osobom. Jak zadeklarowano, program będzie kontynuowany w kolejnych latach.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama