Zmiana organizacji ruchu na Podolszycach

REKLAMA

W ostatni dzień września nie powinno być większych utrudnień na płockich drogach. Zakończyły się już pracy na Al. Jachowicza, ale MZD ostrzega, że nie ma tam oznakowania poziomego. Dzisiaj nastąpi też zmiana organizacji ruchu w rejonie al. Jana Pawła II.

Al. Jachowicza

Uwaga! Brak oznakowania poziomego na jezdni. MZD apeluje do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności.

PowiązaneTematy

Al. Jana Pawła II – Wyszogrodzka

Dzisiaj dojdzie do zmiany organizacji ruchu w rejonie al. Jana Pawła II i skrzyżowania ulic Wyszogrodzka – Jana Pała II – Armii Krajowej (przy Auchan) oraz w rejonie skrzyżowania Jana Pawła II – Czwartaków.

Ruch pojazdów w al. Jana Pawła II na odcinku od skrzyżowania z ul. Wyszogrodzką (przy banku PKO) w kierunku południowym zostanie skierowany na nowo wybudowany odcinek al. Jana Pawła II. W kierunku północnym ruch będzie odbywał się po dotychczasowej, wyremontowanej jezdni.

W związku z budową pierścienia ronda na skrzyżowaniu al. Jana Pawła z ul. Czwartaków (przy Auchan) jezdnia zostanie zwężona.

Uwaga! Całkowite zamknięcie i układanie warstwy ścieralnej asfaltu na budowanym rondzie jest zaplanowane w weekend 5-6 października. W przypadku niekorzystnych warunków atmosferycznych termin może ulec zmianie. Termin zamknięcia zostanie potwierdzony w odrębnym komunikacie.

Naprawy bieżące

– Górna – utwardzenie drogi gruntowej płytami MON,
– Ciechomicka – naprawa zatok przystankowych,
– Tokarska – naprawy ubytków w jezdni.

Al. Piłsudskiego

W rejonie przejazdu kolejowego w Al. Piłsudskiego rozpoczęły się prace związane z budową wiaduktu. Obowiązuje czasowa organizacja ruchu. Został wyłączony jeden z trzech pasów ruchu na jezdni północnej (zwężenie jezdni i ograniczenie prędkości w kierunku centrum). MZD apeluje o ostrożność i stosowanie się do nowej organizacji ruchu.

Trasa Popiełuszki

Odcinek od ronda Wojska Polskiego do Mostu Solidarności – (DK60 i DK62) została wprowadzona czasowa organizacja ruchu w związku z budową Centrum Graniczna i węzła komunikacyjnego Graniczna. Występuje zwężenie jezdni i ograniczenia prędkości. Trwa budowa drogi rowerowej na odcinku od ronda w Górach do ulicy Browarnej.

Ulica Chopina

Budowa drogi rowerowej i chodnika. Występują ograniczenia w ruchu pieszych.

Ulica Szpitalna

Remont drogi 562 na odcinku około 1,5 km. MZD apeluje o ostrożność i stosowanie się do czasowej organizacji ruchu.

Ulica Kutnowska

Remont drogi na odcinku około 700 m od ulicy Gajowej w stronę ronda. W ramach prac trwa remont nawierzchni bitumicznej jezdni, wykonane będzie oznakowanie poziome i pionowe. Powstanie także ścieżka rowerowa i chodnik dla pieszych. Apelujemy o ostrożność i stosowanie się do czasowej organizacji ruchu.

Fotoradar

Straż Miejska poinformowała, że fotoradar stanie dziś na ulicach:
– Sierpeckiej,
– Szpitalnej,
– Przyszkolnej,
– Grabówka.