Zatrzymano kobietę. Przewoziła ponad 1400 paczek nielegalnych papierosów

REKLAMA

Policjanci z Płocka zatrzymali Armenkę, która przewoziła papierosy i tytoń bez polskiej akcyzy. W osobowym seacie znaleziono w sumie ponad 1400 paczek i 9 kg tytoniu.

Do zatrzymania doszło we wtorek, na Al. Kobylińskiego. Policjanci z płockiej drogówki skontrolowali osobowego seata, prowadzonego przez 42-letnią kobietę – obywatelkę Armenii, posiadającą kartę pobytu w Polsce. Podczas kontroli, funkcjonariusze odnaleźli papierosy zapakowane w foliowe torby.

PowiązaneTematy

– Papierosy były bez polskich znaków akcyzy, a obok nich znaleziono krajankę tytoniową w foliowych woreczkach – relacjonował Krzysztof Piasek, rzecznik prasowy płockiej policji. – Po dokładnym przeliczeniu okazało się, że przewoziła łącznie 548 paczek papierosów oraz 4 kilogramy tytoniu – dodał.

Kobieta już po raz drugi łamie prawo. Ten sam samochód poddano kontroli 19 stycznia. Wówczas Armenka przewoziła w nim 895 paczek papierosów i 5 kg tytoniu.

Wartość niezapłaconego podatku od takiej ilości papierosów i tytoniu wynosi łącznie ponad 30 tys. zł na szkodę skarbu państwa. Materiały w powyższych sprawach zostały przekazane do Urzędu Celnego.