REKLAMA

Zakończenie sezonu artystycznego – koncert Płockiej Orkiestry Symfonicznej

REKLAMA

Płocka Orkiestra Symfoniczna zaprasza na zakończenie 38. sezonu artystycznego. Miłośnicy muzyki klasycznej na pewno nie będą zawiedzeni. 

PowiązaneTematy

Koncert odbędzie się 12 czerwca o godz. 19 w Sali koncertowej przy ul. Kolegialnej 23. Usłyszymy dwa wykonania dzieł kompozytorów związanych z Płockiem: „Tryptyk płocki” Marcina Kamińskiego oraz „Koncert skrzypcowy” Tadeusza Paciorkiewicza, wykonany przez Szymona Teleckiego, a także słynne „Bolero” Maurice Ravel’a i Taniec ognia z baletu „Czarodziejska miłość” Manuela de Falla. Orkiestrę poprowadzi Jakub Chrenowicz.

Bilety w cenie 25 zł są już do nabycia w kasie POS przy ul. Bielskiej 9/11.

PROGRAM KONCERTU

  • M. Kamiński – Tryptyk Płocki
  • T. Paciorkiewicz – Koncert skrzypcowy
  • M. de Falla – Taniec ognia z baletu „Czarodziejska miłość”
  • M. Ravel – Boléro.

SZYMON TELECKI – SKRZYPCE
Absolwent Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie skrzypiec prof. Tadeusza Gadziny (2008). W 2011 roku ukończył trzyletni staż artystyczny na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie skrzypiec prof. Tadeusza Gadziny. Od 2014 r. doktorant Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w specjalności skrzypce. Uczestniczył w wielu kursach skrzypcowych, prowadzonych m. in. przez prof.Wandę Wiłkomirską, prof. Tadeusza Gadzinę, prof. Tomasza Tomaszewskiego. Był stypendystą Fundacji J&S Pro Bono Poloniae w Warszawie oraz wieloletnim stypendystą Fundacji Inicjatyw Kulturalnych w Radomsku.

W 2011 roku otrzymał I nagrodę w kategorii solistycznej oraz I nagrodę w kategorii zespołów kameralnych (duo skrzypce-fortepian z pianistą Pawłem Pawlikiem) na X Międzynarodowym Konkursie Wykonawstwa Muzycznego „Don Vincento Vitti” w Castellana Grotte we Włoszech. W 2012 roku otrzymał wyróżnienie na II Międzynarodowym Konkursie Zespołów Kameralnych na Malcie (Telecki&PawlikDuo). W 2013 roku zdobył IV nagrodę na XI Międzynarodowym Konkursie Muzyki Kameralnej w Padwie (Telecki&PawlikDuo), a rok później I nagrodę na 24. Międzynarodowym Konkursie Muzyki Kameralnej w Barlettcie.

Występował z recitalami w wielu europejskich państwach (m.in. Włochy,Niemcy, Belgia, Polska). Koncertował jako solista z orkiestrami: Filharmonii Świętokrzyskiej im. O. Kolberga w Kielcach, Filharmonią Kameralną im. W.Lutosławskiego w Łomży, Orkiestrą Kameralną Capella Bydgostiensis w Bydgoszczy, Płocką Orkiestrą Symfoniczną im. W. Lutosławskiego.Współpracował z dyrygentami: Jackiem Rogalą, Dariuszem Mikulskim, Marzeną Diakun, Jakubem Chrenowiczem.JAKUB CHRENOWICZ – DYRYGENT
W latach 2010-2012 pełnił funkcję asystenta dyrektora Antoniego Wita w Filharmonii Narodowej w Warszawie. Stanowisko to objął zaraz po ukończeniu z wyróżnieniem Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu w klasie dyrygentury symfoniczno-operowej Jerzego Salwarowskiego. W ramach programu LLP-Erasmus kształcił się także w Hochschule für Musik und Darstellende Kunst we Frankfurcie n/Menem oraz był stypendystą Accademia Musicale Chigiana, gdzie studiował pod kierunkiem Gianluigiego Gelmettiego.

Artysta koncertował z takimi orkiestrami, jak Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Narodowej w Warszawie, Sinfonia Varsovia, Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach, Polska Orkiestra Radiowa, Kammerorchester Berlin, Orkiestra Gran Teatre del Liceu, orkiestry Filharmonii Poznańskiej, Łódzkiej, Pomorskiej, Krakowskiej. i innymi. W sezonie artystycznym 2012/2013 pełnił funkcję pierwszego dyrygenta Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku.

W sezonie artystycznym 2011/2012 Jakub Chrenowicz zadebiutował w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w Warszawie, gdzie powierzono mu kierownictwo muzyczne premiery Polskiego Baletu Narodowego „Opowieści biblijne”. W kolejnych sezonach prowadził szereg przedstawień operowych (Straszny Dwór Stanisława Moniuszki) i Baletowych (Święto Wiosny Igora Strawińskiego, Tańczmy Bacha).

W październiku 2013 zadebiutował z orkiestrą i chórem Gran Teatre Liceu w Barcelonie, podczas przedstawień Polskiego Baletu Narodowego w tym słynnym teatrze.

Występował ze znakomitymi solistami, m.in. z Alexandrem Gavrylyukiem,Daniilem Trifonovem, Isabelle van Keulen, Peterem Jablonskim, Kają Danczowską, Konstantym Andrzejem Kulką, Piotrem Palecznym, Bartłomiejem Niziołem, Łukaszem Długoszem.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU