REKLAMA

Certyfikat dla płockiego szpitala

REKLAMA

Szpital Świętej Trójcy w Płocku pozytywnie przeszedł proces akredytacji i otrzymał certyfikat, potwierdzający wysokie standardy w opiece nad pacjentami. Według Rady Akredytacyjnej, placówka spełniła w 84 proc. wszystkie standardy akredytacyjne, co stanowi wysoki wynik w rankingu placówek z tym odznaczeniem.

PowiązaneTematy

Akredytacja to długotrwały, dobrowolny proces zewnętrznej oceny, prowadzony przez jedną tylko jednostkę w kraju – Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia, powołaną przez Ministra Zdrowia. Szpitale, poddające się akredytacji, są oceniane według tych samych zasad. Płocka placówka włączona została do tego procesu w wyniku udziału w projekcie „Bezpieczny Szpital – Bezpieczny Pacjent”, współfinansowanego przez Unię Europejską i budżet państwa.

Uroczystość wręczenia certyfikatu odbyła się w Liceum im. Marszałka Stanisława Małachowskiego. Poprzedziło ją wspaniałe wykonanie Hejnału Płockiego w wykonaniu uczelnianego chóru „Minstrel” pod batutą Sławomira Gałczyńskiego.

Ewa Nieścierenko, prezes Płockiego Zakładu Opieki Zdrowotnej Sp. z o.o., powitała Marka Opiołę – Posła na Sejm RP, prezydenta Płocka – Andrzeja Nowakowskiego, wiceprezydenta Płocka – Romana Siemiątkowskiego, Jerzego Henniga – dyrektora Centrum Monitorowania Jakością w Ochronie Zdrowia, prezesa Izby Lekarskiej w Płocku – Jarosława Waneckiego, dyrektora Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku – Stanisława Kwiatkowskiego, Renatę Bienias – wiceprzewodniczącą Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych Regionu Płockiego, płockich radnych, przewodniczącą rady nadzorczej płockiego ZOZ-u, Dorotę Gałczyńską-Zych, dyrektora delegatury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego – Michała Twardego, dyrektorów i prezesów zaprzyjaźnionych jednostek ochrony zdrowia województwa mazowieckiego, pracowników płockiej spółki Zakładu Opieki Zdrowotnej Sp. z o.o oraz przybyłych gości.

– Szpitale, które przeszły pozytywnie przegląd akredytacyjny, są postrzegane jako bardziej bezpieczne i przyjazne pacjentowi, efektywniej zarządzane, posiadające narzędzia do ciągłego nadzoru oraz analizy procesów terapeutycznych – podkreślała prezes Płockiego Zakładu Opieki Zdrowotnej Sp. z o. o. – To szpitale udzielające świadczeń medycznych o wyższej jakości. Przyznanie certyfikatu akredytacyjnego przez Ministra Zdrowia jest dowodem zaufania w zakresie jakości udzielanych świadczeń. To ogromny sukces całego zespołu – dodała.– Tak wysoka nota przeglądu akredytacyjnego i uzyskanie certyfikatu jakości potwierdza, że Szpital Świętej Trójcy w Płocku maksymalne ogranicza ryzyko występowania zdarzeń niepożądanych w opiece nad każdym pacjentem. Dokument zaświadcza także, że placówka odpowiednio wydaje publiczne pieniądze. Jest też potwierdzeniem dużej wiedzy i doświadczenia kadry zarządzającej i leczniczej szpitala. Serdecznie gratuluję uzyskania tak wysokiego wyniku – mówił prezydent Płocka, Andrzej Nowakowski.

W podniosłej atmosferze, na ręce prezes Ewy Nieścierenko złożono, oprócz rzeczonego certyfikatu, także listy gratulacyjne i podziękowania za wkład pracy włożony w proces udoskonalania usług szpitala św. Trójcy. Prezydent Płocka wręczył wyróżnienia i złożył gratulacje także pracownikom płockiego ZOZ-u.

Uroczystość zakończyła się minikoncertem chóru „Minstrel”, gorąco oklaskiwanym przez zebrane w auli Małachowianki audytorium.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU