Wybił szybę i próbował się ukryć. Zatrzymała go policja

REKLAMA

W środowy wieczór w saloniku prasowym przy ul. Kwiatka wybito szybę. Sprawca próbował się ukryć pod drewnianym podestem jednego z lokali na starówce.

Do zdarzenia doszło około godziny 23.25. – Dyżurny policji został poinformowany o tym, że w saloniku prasowym przy Kwiatka wybito szybę, na miejsce wysłano patrol – relacjonuje Krzysztof Piasek, rzecznik prasowy płockiej policji. – Sprawcy w międzyczasie udało się uciec, jednak dzięki informacjom z miejskiego monitoringu odnaleziono go. Jak się okazało, mężczyzna schował się pod drewnianym podestem jednego z lokali na Starym Rynku.

PowiązaneTematy

Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę, którym okazał się 19-letni mieszkaniec płocczanin. Mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie. W czwartek zostanie przesłuchany. Za uszkodzenie mienia w kodeksie karnym przewidziana jest kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Policja zaznacza, że zatrzymanie sprawcy uszkodzenia było możliwe dzięki szybkiej informacji od mieszkańca i informacjom z centrum monitoringu. – Tylko dzięki takiej współpracy możliwe było zatrzymanie sprawcy przestępstwa w bardzo krótkim czasie – dodał Piasek.