To miasto już nie żyje… [FILM]

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

– To miasto już nie żyje, bo nie ma w nim młodych ludzi. Nie ma dyskotek studenckich. Ściągnijmy wykładowców do Płocka. Niech przyjadą tu młodzi ludzie z okolicznych miast. Przecież do Płocka jest bliżej niż do Warszawy – mówił na ostatniej sesji rady miasta Arkadiusz Iwaniak. O szkolnictwie wyższym w Płocku mówiono na sesji i poważnie i z lekkim przymrużeniem oka.

Dyskusja o rozwoju szkół wyższych w mieście rozpoczęła się od wystąpienia rektorów trzech płockich uczelni: Politechniki Warszawskiej, PWSZ-u oraz Szkoły Wyższej im. Pawła Włodkowica. Prowadzący placówki podziękowali za dotacje i wszelką pomoc, jaką szkoły otrzymały od  miasta. Podeszli do tego z pewną dozą… humoru.

Ale było i bardzo poważnie. W dyskusji wzięli udział radni, którzy podjęli temat płockiego uniwersytetu. – Przestańmy się łudzić. W Płocku nie będzie wielkich uniwersytetów – zaczął Mirosław Milewski, były prezydent Płocka. – Szanse na to, że u nas powstanie nowy uniwerek sięgają dwóch procent. Skończmy z tym PR-em i wzmacniajmy istniejące uczelnie, z czym mamy problem – dodał Milewski.

Co jeszcze mówili radni? Zobaczcie na filmie.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji