REKLAMA

Wolontariusze stworzyli dzieciom Bajkowy kącik

REKLAMA

PowiązaneTematy

Świetlica oddziału pediatrycznego Szpitala Miejskiego św. Trójcy została odmieniona dzięki wolontariuszom z fundacji Orange. Po tygodniowym remoncie, pomieszczenie zamieniło się w „Bajkowy kącik”. 

Czwórka licealistów z Małachowianki wraz z mamą dwojga z nich, inicjatorką akcji, pracowała przy remoncie świetlicy oddziału pediatrycznego w miejskim szpitalu. W ciągu tygodnia zdołali zamienić białe ściany smutnego pomieszczenia w kolorowe obrazy, które na pewno umilą dzieciom czas spędzony w placówce.

Na ścianach „Bajkowego kącika” znajdują się fantazyjne literki – zwierzątka na tle baśniowej łąki. Pokój został wyposażony w bezpieczne meble, barwne zabawki, książeczki i gry edukacyjne. –  To nie jest nasza pierwsza akcja wolontariacka – powiedziała Amira, jedna z licealistek remontujących pomieszczenie. – Uważamy, że trzeba pomagać i jeśli zdarzy się ku temu sposobność, chętnie włączam się w projekty. Poza tym spędzenie kilku dni z przyjaciółmi było dla mnie przyjemnością.

Wolontariusze zapowiedzieli, że jak tylko remont oddziału się zakończy, to od razu odwiedzą dzieciaki, aby móc zobaczyć ich reakcję na nowości.