REKLAMA

Wolontariusze stworzyli dzieciom Bajkowy kącik

REKLAMA

Świetlica oddziału pediatrycznego Szpitala Miejskiego św. Trójcy została odmieniona dzięki wolontariuszom z fundacji Orange. Po tygodniowym remoncie, pomieszczenie zamieniło się w „Bajkowy kącik”. 

Czwórka licealistów z Małachowianki wraz z mamą dwojga z nich, inicjatorką akcji, pracowała przy remoncie świetlicy oddziału pediatrycznego w miejskim szpitalu. W ciągu tygodnia zdołali zamienić białe ściany smutnego pomieszczenia w kolorowe obrazy, które na pewno umilą dzieciom czas spędzony w placówce.

Na ścianach „Bajkowego kącika” znajdują się fantazyjne literki – zwierzątka na tle baśniowej łąki. Pokój został wyposażony w bezpieczne meble, barwne zabawki, książeczki i gry edukacyjne. –  To nie jest nasza pierwsza akcja wolontariacka – powiedziała Amira, jedna z licealistek remontujących pomieszczenie. – Uważamy, że trzeba pomagać i jeśli zdarzy się ku temu sposobność, chętnie włączam się w projekty. Poza tym spędzenie kilku dni z przyjaciółmi było dla mnie przyjemnością.Wolontariusze zapowiedzieli, że jak tylko remont oddziału się zakończy, to od razu odwiedzą dzieciaki, aby móc zobaczyć ich reakcję na nowości.

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Popularne Dyskusje

Reklama

Przeczytaj

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU