REKLAMA

Kto zgarnia karnety na Polish Hip-Hop Festiwal 2013? Sprawdź!

REKLAMA

Przesłaliście do nas ponad 20 bardzo różnych i ciekawych odpowiedzi. Wybór zwycięzcy jeszcze nigdy nie był taki trudny.  Do kogo trafią karnety na Polish Hip-Hop Festiwal 2013?

Zadanie konkursowe było proste: należało podać fragment utworu hip-hopowego, który lubicie najbardziej, a następnie krótko swój wybór uzasadnić. Konkurs zakończony, otrzymaliśmy ponad 20 zgłoszeń i prawdę powiedziawszy takich odpowiedzi się nie spodziewaliśmy. Po raz kolejny zaskoczyliście nas inwencją twórczą i emocjami, jakie niosły ze sobą Wasze wypowiedzi. Za wszystkie zgłoszenia i poświęcony nam czas bardzo dziękujemy.

Po długiej debacie wybraliśmy cztery, naszym zdaniem najlepsze, odpowiedzi na pytanie konkursowe. Kto zgarnął karnety na Polish Hip-Hop Festiwal 2013? Oto wyniki:

Miło jest nam poinformować, że karnet na  Polish Hip-Hop Festiwal 2013 otrzymują:

[accordions]
[accordion title=”Magda” load=”hide”]
Wybrać jeden fragment? Bardzo ciężko…
„Niech czas stanie na minutę, gdy jest OK.
Niech czas stanie na minutę, gdy jestem w niej
Niech czas stanie na minutę nad ranem
Gdy Bóg przechadza się światem, a ja palę szlug pijąc kawę”
Bisz-Niech czas stanie
Fragment, który przypomina mi o najpiękniejszych momentach życia. Chwilach, które pragnę chłonąć każdą komórką ciała. Koncert Bisz’a będzie zdecydowanie jedną z nich. Trzy dni spędzone z ludźmi, którzy tak samo kochają muzykę będę chciała zatrzymać w pamięci na zawsze. Nie mogę się doczekać momentu, kiedy w niedzielę rano usiądę przed namiotem, założę słuchawki i od nowa będę przeżywała każdy wers tego kawałka.
„Niech czas stanie…” ale nie na minutę, tylko na 3 dni.[/accordion]
[accordion title=”Piterson” load=”hide”]
Małolat – Rodzice
Znowu zostałeś dłużej w pracy
znów musiałeś się napić by coś załatwić takie czasy wiem
pamiętam jak wracałeś kłóciłeś się z matką
lecz robiłeś wtedy wszystko by nam było lepiej tato tak
rzadko gadamy już jak ojciec z synem
pamiętam jak rozmawialiśmy że mam talent
że ten rap może zyski przynieść
teraz tylko boisz się by nie dopadł mnie kryminał
wtedy we mnie wierzyłeś wiem
marzysz o samochodach o domu
gdzieś poza miastem cała pensja idzie na świadczenia
na raty i na żarcie
jeszcze chciałbyś żebym miał coś na starcie gdybym
miał jakiś plan jeśli mi się pofarci
kupiłbym ci dobrą furę i ten dom poza miastem
na stare lata żebyś mógł tam mieszkać z mamą
jeśli tylko dostanę szansę by zarobić trochę większy hajs
żebym sobie coś wynajął
I was odciążył, wiem, życie nie jest tanie,
nie jest …. ta….
Mam sentyment do tej piosenki pod kilkoma względami . Pierwszy powód to taki , że to rodzice dali mi życie i starali się mimo trudności czasu w którym dorastałem a także wiekowi dorastania potrafili wychować mnie na porządnego człowieka któremu jak każdemu z nas życie podkładało kłody pod nogi potrafił się ustabilizować i nie zejść na złą drogę życia , drugim powodem jest to iż mimo swojego wieku postanowiłem opuścić dom rodzinny i żyć na własną rękę z zasadami których nauczyli mnie właśnie rodzice i słuchając tej oto piosenki przypominają mi się ich słowa „Bądź bliźnim dla drugiego człowieka a ludzie będą dla Ciebie tacy sami i łatwiej będzie Ci w życiu” a na sercu pojawia się ciepło rodzinnego domu w którym nie zawsze było łatwo.Ale dzięki rodzinie zawsze starałem się nie załamywać i starałem pomagać się im wychodzić z każdego problemu choćby słowem pocieszenia[/accordion]
[accordion title=”Gabryś” load=”hide”]„To właśnie dla tych, to dla przyjaciół mi bliskich,
dla wszystkich chłopaków, bo dzięki nim odnoszę zyski.
Poznaję świat, omijam fałszywe pyski
i duchowo rosnę, chociaż finansowo niski.
Ta życiowa farsa i droga pełna chaszczy
jak śmiertelna gra, w której grać mam zaszczyt.
Jak Syzyf kamień pcham, ja muszę los pod górę taszczyć,
tu trzeba przetrwać, a nie wdrapać się na szczyt.
Chyba każdy ma chwilę, że się po cichu żegna
i prosi Boga żeby życia nie przegrał.
Na szczęście jest siła jedna, która przeciwności niszczy,
znak trzymanej sztamy, który na niebie błyszczy.”
Dlaczego najbardziej lubię ten fragment ? Odpowiedź jest prosta i każdy nawet bez słuchania a po przeczytaniu tego fragmentu może wywnioskować co oznacza , że fragment ma przekaz i dlatego właśnie go lubię ponieważ opisuje to , że nie ważne co by się działo masz wsparcie u osób z którymi na codzień się widzisz i możesz na nich polegać są to twoi przyjaciele , „ziomki” , „mordy” jak byś tego nie nazwał ale osoby którym ufasz i masz u nich zawsze wsparcie nawet gdy rzuci Cię dziewczyna ktoś zrobi Ci krzywdę oni będą zawsze z tobą i pomogą Ci praktycznie we wszystkich kwestiach dlatego właśnie lubie ten fragment bo opisuje realne więzi każdego z nas.[/accordion]
[accordion title=”Emilia” load=”hide”]Raperzy czasem zgrywają się na twardzieli, lecz tak naprawdę gdzieś w każdym z nich jest mała cząsteczka czułości czy tęsknoty. „Obcy sufit” Zeusa to kawałek, który wysłał mi mój chłopak z „dedykacją” i tak naprawdę po tym wszystkim zrozumiałam jak faceci myślą o nas, kobietach.
„I kiedy tak leżę na łóżku i nie ma tu Ciebie
Ten sufit boleśnie wydaje mi się obcy
I możesz mi wierzyć – tęsknię po ludzku tylko do Ciebie
I nie ma lepszej, piękniejszej choć wiem, że w siebie wątpisz”
Utwór porusza mnie niesamowicie, Kamil idealnie przedstawił logikę myślenia kobiet i mężczyzn w tych pięćdziesięciu dwóch wersach. Może być to pewnego rodzaju apel do dziewczyn/kobiet: Nie sugerujcie się tym co czytacie w kolorowych pismach czy tym co mówią jurorzy programów telewizyjnych. Zamiast tego weźcie pod uwagę to co stara wam się powiedzieć wasz facet, może raz na miesiąc czy dwa,ale się stara.
„Gdy mówię Ci, że jestem fanem Twoich wdzięków Nigdy nie miej wątpliwości co do moich słów.”
A wracając do Zeusa, Kobiety, chyba każda z nas chciałabym mieć takiego romantyka w domu![/accordion]
[/accordions]Aby zobaczyć zgłoszoną pracę kliknij na imię zwycięzcy. Wszystkie zgłoszenia dostępne są TUTAJ.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy! Wkrótce otrzymacie maile ze szczegółowymi informacjami nt. odbioru karnetów. Sprawdzajcie więc swoje skrzynki. Jeszcze raz  dziękujemy wszystkim za udział w konkursie.

Przypomnijmy: docelowo Polish Hip-Hop Festival ma stać się największym w Polsce festiwalem, przedstawiającym kulturę hip-hop w pełnym spektrum. Impreza ma wyróżniać się od innych oraz mieć dynamiczny i różnorodny program. Pierwszego dnia festiwalu, czyli 1 sierpnia, odbędzie się 2. Bitwa Płocka (pierwsza miała miejsce w 2001 roku). Kolejne dni to koncerty największych gwiazd polskiej sceny hip-hopowej.

Wstęp na pierwszy dzień festiwalu, w trakcie którego odbędzie się Bitwa, będzie bezpłatny. Liczba miejsc jest jednak ograniczona. Natomiast drugi i trzeci dzień imprezy będzie biletowany. Karnety, w cenie 40 złotych, czekają w Płockim Ośrodku Kultury i Sztuki.

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Popularne Dyskusje

Reklama

Przeczytaj

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU