ADVERTISEMENT

Wisła Płock wygrywa w rozgrywkach FIFY

ADVERTISEMENT

W 3. edycji turnieju Ekstraklasa Cup, który rozegrał się w studiu telewizji Polsat Games, zwyciężyła Wisła Płock, reprezentowana przez napastnika Adriana Szczutowskiego oraz zawodnika sekcji Esport Wisła Płock Tomasza „Bryke” Beczak. Turniej organizowany jest wspólnie przez Electronic Arts Polska, Ekstraklasę oraz telewizję Polsat Games przy współpracy z PlayStation Polska.

W turnieju, który relacjonowano na żywo 18 marca, wzięły udział wszystkie drużyny reprezentujące rozgrywki LOTTO Ekstraklasy, w tym także Wisła Płock. Nafciarzy reprezentowali napastnik Adrian Szczutowski oraz zawodnik sekcji Esport Wisła Płock Tomasz „Bryke” Beczak. Nafciarze nie byli faworytami turnieju, tym bardziej, że dzień przed turniejem okazało się, iż wytypowany wcześniej do gry z Beczakiem zawodnik, z powodów osobistych musiał niespodziewanie odwołać swoje uczestnictwo w turnieju. W ostatniej chwili wybór padł na 18-letniego wychowanka płockiego klubu, napastnika Adriana Szczutowskiego.

– Adrian nie krył radości z możliwości uczestnictwa w turnieju. Jeszcze w niedzielę wieczorem rozegraliśmy kilkanaście gier treningowych. Po pierwszych spotkaniach forma naszych reprezentantów była jeszcze daleka od optymalnej, jednak z meczu na mecz obaj rozumieli się co raz lepiej. Była to też możliwość, żeby opracować konkretne zagrania taktyczne i wymienić się niezbędnymi wskazówkami i spostrzeżeniami. Być może właśnie wcześniejsze wspólne treningi miały spory wpływ na znakomitą passę Adriana i Tomka już podczas samego turnieju – komentował rzecznik prasowy Michał Łada.

Rozgrywki toczone były w systemie dwóch na dwóch w czterech grupach eliminacyjnych. Wisła rozlosowana została do grupy D, gdzie zmierzyła się kolejno z Lechem Poznań, Górnikiem Zabrze oraz Jagiellonią Białystok. Szczutowski i Beczak gładko poradzili sobie z pierwszą fazą rozgrywek, wygrywając z każdym z przeciwników, tracąc przy tym raptem jedną bramkę.

PowiązaneTematy

– Nie jestem zaprawionym graczem – przyznał po zakończeniu rozgrywek Adrian Szczutowski. – Co prawda, lubię spędzać czas grając w FIFĘ, ale nie jest tak, że codziennie „odpalam” konsolę. Ostatnio miałem nawet sporą przerwę. Nie spodziewałem się, że pójdzie nam tak dobrze. Doskonale się z Tomkiem rozumiem, pomimo faktu, że poznaliśmy się lepiej dopiero dzień przed turniejem. Potrenowaliśmy, porozmawialiśmy, mieliśmy w głowie pewien plan. Jestem bardzo szczęśliwy, że udało się nam zwyciężyć w tym turnieju. Mam nadzieję, że za rok obronimy tytuł – dodał napastnik.

Transmisję na żywo ponad 800 tys. widzów obejrzało w telewizji Polsat Games, na portalu WP Sportowe Fakty oraz na kanałach społecznościowych EA SPORTS FIFA Polska, Ekstraklasy oraz klubów.

– Obecna edycja Ekstraklasa Cup była zdecydowanie najlepiej zorganizowanym turniejem FIFA do tej pory. Przede wszystkim kieruję podziękowania do organizatorów, że przemyśleli regulamin, dzięki czemu graliśmy chociażby zespołami z ujednoliconymi statystykami. Dzięki temu wszyscy mieli równe szanse, zwłaszcza w dłuższych pojedynkach, gdzie kluczową kwestią jest spadek kondycji wirtualnych zawodników. Jesteśmy bardzo zadowoleni z przebiegu eventu – powiedział koordynator sekcji Esport Wisła Płock, Marcin Sieczkowski.

– Granie dwóch na dwóch znacznie różni się od tradycyjnego trybu gry. W tej rozgrywce obowiązują zupełnie inne schematy w ataku oraz obronie. Patrząc na graczy, z którymi przyszło nam się mierzyć, można powiedzieć, że rywalizowaliśmy z absolutnym topem polskiej sceny FIFA. Tym bardziej jesteśmy szczęśliwi, że udało nam się zwyciężyć. Coś wspaniałego! – powiedział Tomasz „Bryke” Beczak.

W tych wirtualnych meczach drużyna Wisły Płock rozegrała sześć spotkań, strzeliła czternaście bramek, tracąc przy tym jedynie cztery. Z tym wynikiem zdobyła złoto, drugą lokatę zajęli gracze Miedzi Legnica, a na trzecim szczeblu pojawili się zawodnicy Zagłębia Lubin, którzy w emocjonującym spotkaniu o trzecie miejsce pokonali ekipę Lechii Gdańsk.

Wyniki wszystkich spotkań z udziałem Wisły Płock:

  • Wisła Płock – Lech Poznań 1:0;
  • Wisła Płock – Górnik Zabrze 3:1;
  • Wisła Płock – Jegiellonia Białystok 3:0
  • Wisła Płock – Pogoń Szczecin 3:0
  • Wisła Płock – Zagłębie Lubin 3:2
  • Wisła Płock Miedź Legnica 2:1