ADVERTISEMENT

Kradzież paliwa ze stacji paliw w Drobinie i niebezpiecznie wysokie prędkości

ADVERTISEMENT

Wczoraj w Drobinie doszło do kradzieży paliwa o wartości 1200 zł. Tego dnia zatrzymano też jednego nietrzeźwego kierowcę, a jednemu odebrano prawo jazdy za znaczne przekroczenie prędkości.

21 marca płocka policja otrzymała zgłoszenie o kradzieży paliwa ze stacji paliw w miejscowości Drobin. Wartość skradzionego paliwa to aż 1200 zł. W czwartek doszło też do zatrzymania pijanego kierowcy miejscowości Chudzyno.

Z kolei w Płocku na ul. Kolejowej policjanci zatrzymali kierowcę, który znacznie przekroczył dozwoloną prędkość. Jak wynika z policyjnych pomiarów, kierowca w terenie zabudowanym osiągnął prędkość 124 km/h.

PowiązaneTematy

22 marca działania „Kaskadowy pomiar prędkości”

– Nadmierna prędkość to nadal jedna z najczęstszych przyczyn zdarzeń drogowych. Zmniejszenie skali tego zagrożenia to jedno z podstawowych zadań policjantów ruchu drogowego, dlatego działania „Kaskadowy pomiar prędkości” to jedna z policyjnych akcji, która dziś zostanie przeprowadzona na terenie działania Komendy Miejskiej Policji w Płocku – wyjaśnia sierż. szt. Marta Lewandowska, rzecznik KMP w Płocku.

Również wczoraj funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy kierowcy za stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa ruchu drogowego. 36- latek, miał stworzyć poważne zagrożenie swoją jazdą w miejscowości Ciachcin.

Do zdarzenia doszło w czwartek około godziny 14, na drodze krajowej nr 60.

Jak ustalili mundurowi, kierujący samochodem osobowym marki renault, 36-latek z Płocka nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, uderzył w tył pojazdu poprzedzającego, który na skutek siły uderzenia zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie zderzył się czołowo z jadącym z naprzeciwka, kierującym mazdą. Uszkodzenia pojazdów były bardzo duże, jednak na szczęście nikomu nic się nie stało. Teraz sąd zdecyduje czy mężczyzna straci uprawnienia do kierowania pojazdami – wyjaśniała sierż. szt. Marta Lewandowska rzecznik KMP w Płocku.

Z ustaleń policji wynika, że sprawca kolizji, jak i pozostali uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

Funkcjonariusze, którzy wykonywali czynności na miejscu zdarzenia, zatrzymali prawo jazdy płocczanina w związku z uzasadnionym podejrzeniem, że kierowca popełnił wykroczenie, za które może być orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów.

– Policjanci apelują o zdrowy rozsądek na drodze, życząc tyle samo powrotów co wyjazdów – sierż. szt. Marta Lewandowska.

Samochód wbił się w ogrodzenie cmentarza

W ostatniej dobie doszło w sumie do 12 kolizji, z czego 7 miało miejsce w Płocku. Policjanci doprowadzili do izby wytrzeźwień 13 osób.

Gdzie radar?

22 marca policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego będą pełnić służby w radiowozie nieoznakowanym z videorejestratorem:
– w godz. 6 – 14 na trasie Płock – Staroźreby – Góra – Płock,
– w godz. 16 – 0 Płock – Słupno – Wyszogród – Płock.