REKLAMA

Wiadomo kto poinformował o bombie przy Kwiatka

REKLAMA

Płoccy policjanci ustalili już, kto poinformował o podłożonym ładunku wybuchowym w piwnicy bloku przy ul. Kwiatka. Głupi żart i wielogodzinne czekanie na zewnątrz zafundowała mieszkańcom nastoletnia dziewczyna z Płocka.

PowiązaneTematy

Przypomnijmy – w poniedziałek, 31 lipca, ktoś poinformował płockich policjantów, że w piwnicy bloku przy ul. Kwiatka znajduje się ładunek wybuchowy. Zareagowano natychmiast – 61 mieszkańców bloku zostało ewakuowanych.

– Piwnice bloku wymagały dokładnego sprawdzenia przez policyjnych pirotechników – informuje Krzysztof Piasek, rzecznik płockiej policji. – Na miejscu pirotechnicy z Płocka, Sierpca i Ciechanowa dokładnie sprawdzili korytarze piwniczne oraz każdą piwnicę. Swoje czynności policjanci zakończyli około 1.00. Po sprawdzeniu mieszkańcy mogli wrócić do swoich mieszkań, gdyż, jak się okazało, zgłoszenie było nieprawdziwe – tłumaczy rzecznik.

Na tym jednak sprawa się nie skończyła, gdyż równocześnie z działaniami prowadzonymi w budynku, płoccy policjanci z Wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu ustalali osobę zgłaszającą to zdarzenie.

– W wyniku prowadzonej pracy operacyjnej, policjanci ustalili dane osoby, która wczoraj [2 sierpnia – przyp.red.] została zatrzymana i przesłuchana. Okazało się, że jest to 16-letnia mieszkanka Płocka. Dziewczyna przyznała się do fałszywego powiadomienia o podłożonej bombie. Oświadczyła, że żałuje tego co zrobiła – wyjaśnia Krzysztof Piasek.Niestety, jej żal nie wystarczy. Materiały z przeprowadzonych ustaleń otrzyma prokuratura, a następnie – ponieważ sprawczynią jest osoba nieletnia – będą przekazane do Wydziału Rodzinnego i Nieletnich Sądu Rejonowego w Płocku, gdzie zapadnie decyzja o dalszym postępowaniu wobec dziewczyny.

Gdyby komuś jeszcze wpadł do głowy tak „świetny” pomysł na żart, to przypominamy, że sprawcy takich zdarzeń są dość szybko identyfikowani przez policję, a wiąże się to z postępowaniem prokuratorskim, podczas którego mało komu będzie do śmiechu…

Ewakuacja bloku przy Kwiatka. Jest podejrzenie podłożenia bomby

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU