REKLAMA

Po co nam prawo rodzinne? Sąd zaprasza do dyskusji

REKLAMA

Sędziowie okręgu płockiego po raz kolejny zorganizowali spotkania z cyklu “Edukacji prawnej nigdy za dużo”, które pozwoli m.in. dowiedzieć się po co obywatelowi prawo rodzinne i sąd rodzinny czy komornik sądowy.

PowiązaneTematy

Na spotkania organizatorzy zapraszają do siedziby Sądu Okręgowego w Płocku przy placu Narutowicza 4, który to budynek – historyczny Pałac Biskupów Płockich – będzie można również zwiedzić.

25 września, w poniedziałek, o godz. 16 odbędzie się dyskusja pt. „Po co obywatelowi prawo rodzinne i sąd rodzinny”. Moderatorami spotkania będą Renata Wanecka – sędzia Sądu Okręgowego w Płocku oraz Małgorzata Zdanowicz – sędzia Sądu Rejonowego w Płocku.

– Na spotkanie zapraszamy rodziców oraz opiekunów z dziećmi od lat 6, maluchom sędziowie zorganizują inscenizację rozpraw, w dostosowanej do wieku tematyce – informuje Sędzia Sądu Okręgowego Halina Mieszkowicz, odpowiedzialna za edukację prawną w powiecie płockim. – Zapraszamy również młodzież szkolną i osoby dorosłe, zainteresowane tematyką alimentów, władzy rodzicielskiej oraz związków małżeńskich – dodaje.30 października o godz. 16 odbędzie się natomiast spotkanie pt. „Po co obywatelowi komornik sądowy”. Moderatorami prezentacji będzie Barbara Kamińska – sędzia Sądu Okręgowego w Płocku oraz komornik sądowy – Tomasz Lewandowski.

– Na spotkanie zapraszamy młodzież szkolną, osoby dorosłe – pracujące i emerytów, rencistów i wszystkich, którzy chcą się dowiedzieć m.in. jak sprawa trafia do komornika, co może zrobić komornik, jak można skutecznie wyegzekwować zasądzoną należność, jakie są koszty postępowania komorniczego i w jaki sposób można je obniżyć – informuje Sędzia Halina Mieszkowicz.

Osoby, które chcą wziąć udział w spotkaniach proszone są o kontakt pod nr tel. 24 269-73-63 albo na adres e-mail: szkolenia@plock.so.gov.pl lub w pokoju 107, w siedzibie Sądu Okręgowego w Płocku – bez konieczności podawania danych osobowych. W przypadku zgłoszenia dzieci, należy podać wiek, co pozwoli na właściwą organizację spotkania.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU