REKLAMA

Materiały wybuchowe nawet w lodówce. Zdjęcia z mieszkania zamachowca [FILM, ZDJĘCIA]

REKLAMA

Centralne Biuro Śledcze ujawnia kulisy akcji, do której doszło w piątek w Płocku. Okazuje się, że zatrzymany mężczyzna planował zamach – wysadzenie wieżowca, w którym mieszkał. 47-latek posiadał wykształcenie i specjalistyczną wiedzę do przeprowadzenia zamachu.

Akcja przeprowadzona 15 listopada przez funkcjonariuszy ABW wspólnie z policjantami Centralnego Biura Śledczego Policji zapobiegła tragedii.

– Funkcjonariusze uzyskali informacje, że 47-letni mieszkaniec Płocka, posiadający wykształcenie i specjalistyczną wiedzę techniczną, skupuje materiały służące do przygotowania silnych materiałów wybuchowych – informuje CBŚP. – Bardzo niepokojące były informacje, że mężczyzna ten chce wykorzystać swoje mieszkanie jako „bombę” – wyłożone materiałami wybuchowymi w taki sposób, aby dokonać detonacji wewnątrz – wyjaśniają służby.

Z analizy sprawy, którą wspólnie przeprowadzili funkcjonariusze ABW i Policji, wynikało, że jak najszybciej trzeba przeprowadzić działania, i to z zachowaniem szczególnych środków ostrożności. Wiązało się to z koniecznością zatrzymania podejrzanego poza mieszkaniem.

– Mężczyzna został zatrzymany na zewnątrz budynku, tak aby nie miał dostępu do materiałów wybuchowych, a następnie przystąpiono do działań w jego mieszkaniu. Okazało się, że wewnątrz znajduje się duża ilość materiałów wybuchowych przygotowanych do detonacji. Z zebranego materiału dowodowego wynika, że podejrzany chciał wysadzić mieszkanie i blok, w którym mieszkał – informuje CBŚP.Chciał zabić swoich sąsiadów i wysadzić wieżowiec

Jak tłumaczą służby, w ocenie ekspertów wybuch mieszkania w 11 piętrowym bloku doprowadziłby do tragedii niewyobrażalnych rozmiarów i mógł pozbawić życia setek osób. Samego trotylu było tam aż 27 kilogramów!

Policja informuje, że mężczyzna już usłyszał zarzuty związane z nielegalnym gromadzeniem materiałów wybuchowych oraz sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa zdarzenia, które zagraża życiu i zdrowiu wielu osób oraz mieniu w wielkich rozmiarach. Dalsze czynności będą wykonywane wspólnie z Prokuraturą, która będzie udzielała dalszych informacji w poniedziałek, po wykonaniu wstępnych czynności z podejrzanym i na miejscu zdarzenia.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 18

 1. Ixi says:

  Żadna depresja, chleb nim kwasili i sprzedawali a chłopak patrzył i nic nie mógł zrobić ja bym się tak samo nie pierdolil z koczkodanami, tylko by fruwali…

 2. Jan Jankowski wraca do Polski says:

  Rozumiem gościa, sąsiedzi to k**** Powraca pytanie co z kamienicą na Sienkiewicza? Czy to był przypadek?Hmmmmm

 3. Ssba says:

  Szykował się na sylwestra , bo się dowiedział że pod ratuszem będzie pokaz laserowy😆

 4. Lll says:

  Allahu akbar?

 5. Anonim says:

  Jakaś depresja albo choroba psychiczna,normalni ludzie się tak nie zachowują

 6. Pou says:

  A jak to się stało że te z Płocka go nie widzialay takie miały być świetne?

 7. Bombowiec says:

  Jak go wkurwia…. Ssmsiady to chciał zrobić porządek

 8. Pou says:

  Dużo jeszcze takich macie w Płocku?

 9. Anonim says:

  jak oni go wogóle namierzyli?

 10. sąsiad says:

  niestety nie wiemy kto mieszka obok

 11. Lysy says:

  Ta kuźwa somsiadow tak pierdzieli, ciekawe kto to miał od niego kupić?

 12. Anonim says:

  slowa klucze w internecie

 13. Borek says:

  Ale jak go namierzyli?

 14. Republika Banasi says:

  Chory pojeb. Do piachu z nim.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU