REKLAMA

Weekend z plażową piłką ręczną. Artur Siódmiak Summer Tour w Płocku

REKLAMA

Już w piątek do Płocka, po raz pierwszy w historii, zawita plażowa odmiana piłki ręcznej. Na starówce zostaną rozegrane mistrzostwa Polski w tej niecodziennej dyscyplinie sportu. Sportowy weekend zainauguruje piątkowy camp Artura Siódmiaka.

PowiązaneTematy

Artur Siódmiak Summer Tour to nowy cykl warsztatów Króla Artura. Summer Tour ma zamienić typowe plażowanie na aktywny wypoczynek. Przed ratuszem, na przygotowywanym właśnie plażowym boisku, odbędzie się cykl warsztatów sygnowanych nazwiskiem Króla Artura. – To pierwsza z czterech imprez z tego cyklu – powiedział Andrzej Nowakowski podczas wtorkowej konferencji prasowej. – Miasto musi współpracować przy takich inicjatywach. Musimy propagować sport – dodał włodarz miasta.

W piątek, 4 lipca, na starówce powstanie prawdziwa plaża, która stanie się areną sportową tej niecodziennej odmiany szczypiorniaka. – Po campach halowych przyszedł czas na plażę. Zaplanowałem rozgrywki rodzinne z plażowej piłki ręcznej oraz zajęcia multisportowe na piasku – zapowiadał obecny na konferencji Artur Siódmiak. – To ma być dzień dla wszystkich mieszkańców miasta, dlatego zrezygnowaliśmy z zapisów, które były konieczne podczas campów w Orlen Arenie – tłumaczył.

Warsztaty prowadzone przez Siódmiaka mają przede wszystkim przybliżyć wszystkim tajniki tej niedocenionej odmiany piłki ręcznej. – Podkreślamy to przy każdej okazji. Artur Siódmiak Summer Tour to warsztaty dla całych rodzin – przypominał Król Artur. – Będziemy tłumaczyć zasady i zapraszać do czynnego udziału w zabawie wszystkich – dodał Siódmiak.Obok warsztatów, będą konkursy z nagrodami, stanowiska multisportowe oraz możliwość zdobycia autografu i zdjęcia z Arturem Siódmiakiem. W piątek odbędzie się też mecz gwiazd. – Wystąpią przedstawiciele ratusza, sportowcy, dziennikarze, a także kilku znanych aktorów, których nazwisk nie mogę jeszcze zdradzić – powiedział Artur Siódmiak. – Mecz pokazowy będzie świetnym wstępem do sobotnich i niedzielnych emocji – zapewniał.

Sobota i niedziela to mistrzostwa Polski w piłce ręcznej na piasku. W zawodach, które organizuje Auto Forum Petra Płock, wystąpi dwadzieścia zespołów – 12 męskich (w tym płockie Auto Forum Petra) i 8 żeńskich. Do Płocka przyjedzie m.in. drużyna ze Szwecji. – Planujemy pokazowe spotkanie reprezentacji Polski i Szwecji – zdradził Artur Niesłuchowski z Auto Forum Petra Płock. – Nie wiadomo jeszcze kiedy ono nastąpi.

Camp Artura Siódmiaka rozpoczyna się w piątek o godzinie 11, wówczas odbędzie się otwarty trening z Królem Arturem. Od godziny 14 na plaży przed ratuszem zaplanowano mecze pokazowe. Mistrzostwa startują w sobotę o godzinie 9 – koniec zaplanowano na 19. Finał zawodów zostanie rozegrany w niedzielę. Mecz kończący mistrzostwa  rozpocznie się o 16.REKLAMA
Kolejny Artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU