Zamknij

Święta wojna wreszcie dla Płocka! Nafciarze pokonują Vive Kielce

20:13, 09.10.2019 Agnieszka Stachurska Aktualizacja: 21:52, 09.10.2019
Skomentuj

9 października 2019 - tę datę miłośnicy płockiego szczypiorniaka zapamiętają na długo. To właśnie w środę, po 1305 dniach ORLEN Wisła Płock pokonała PGE VIVE Kielce 27:26. Tym samym mamy lidera PGNiG Superligi, a bohaterem spotkania został Niko Mindegia.
Na ten mecz, tradycyjnie już, płoccy kibice piłki ręcznej czekali w napięciu. Ostatnie spotkania podczas "świętej wojny" oznaczały bowiem przegraną ORLEN Wisły Płock z mocniejszą zazwyczaj drużyną z Kielc. Ale nie w tę środę. https://twitter.com/pgnigsuperliga/status/1181988278372831233 Początek spotkania nie zapowiadał sukcesu. Pierwsza bramka płocczan dopiero po 5 minutach, podczas kiedy Vive Kielce miało już ich na swoim koncie trzy. Z czasem jednak gra Nafciarzy wyrównała się, do głosu za to zaczęły dochodzić emocje, co zaowocowało dwuminutowymi karami dla zawodników. Trudno było się dziwić zarówno Nafciarzom, jak i kibicom, szczególnie, że w 22. minucie, po celnym rzucie Mateusza Góralskiego, płocczanie wreszcie zremisowali z gośćmi 9:9. Do końca pierwszej części spotkania to ORLEN Wisła Płock lepiej wykorzystywała szanse i do szatni schodziła z wynikiem 14:12. https://twitter.com/sport_tvppl/status/1181990175817306112 Choć druga część spotkania rozpoczęła się od czerwonej kartki dla Arcioma Karaleka, to Nafciarze nadal walczyli całym sercem. Im bliżej końca, tym atmosfera się zagęszczała i stało się pewnym, że to ostatnie minuty, a może i sekundy zdecydują o wygranej. I dokładnie tak było. W ostatniej minucie tablica pokazywała 26:26. O czas poprosił trener Xavier Sabate, motywując swoich podopiecznych do walki. Motywacja poskutkowała - w ostatniej sekundzie meczu Niko Mindegia trafił decydującą bramkę - Nafciarze wygrali 27:26. ORLEN Wisła Płock - PGE VIVE Kielce 27:26 (14:12) ORLEN Wisła: Morawski, Stevanović - Stenmalm 3, Matulić 1, Ruiz 1, Góralski 4, Piechowski, Susnja, Szita 3, Krajewski, Źabić 1, Mihić 3, Igropulo, Sulić 3, Mindegia 6, Mlakar 2 PGE VIVE: Kornecki, Wolff - Karacić 5, Dujshebaev 4, Pehlivan 1, Aguinagalde 4, Janc 2, Lijewski, Jurkiewicz 1, Kulesh 4, Moryto 1, Fernandez Perez 1, Karalek 2, Guillo 1 źródło: SPR Wisła Płock