REKLAMA

Szanuj psa, daj mu lepsze życie

REKLAMA

1 lipca obchodzimy Dzień Psa. Święto, póki co, jest jeszcze mało popularne, biorąc jednak pod uwagę liczbę porzuconych czworonogów, warto je nagłaśniać. Szczególnie, że w Płocku trwa właśnie akcja społeczna, dotycząca najlepszego przyjaciela człowieka. 

„Zostań moim Supermanem! Nie kupuj – Adoptuj!” – to akcja organizowana w naszym mieście w celu naświetlenia problemu małej ilości adopcji psów ze schroniska. Przy okazji wakacji często słyszymy o tym, żeby nie wyrzucać psa gdy wyjeżdżamy, lecz zabrać go ze sobą. Płocka inicjatywa jest podobna, jednak dotyka problemu z nieco innej strony.

Celem akcji jest zmniejszenie liczby psów w płockim schronisku. Warunki, które panują w tym miejscu, z punktu widzenia psa są zapewne lepsze niż życia na ulicy, ale nie zastąpi im to życia w ludzkiej rodzinie. Adoptując psa, należy pamiętać o stworzeniu mu odpowiednich warunków do życia, zapewnieniu czasu na opiekę i zabawę z pupilem, trzeba dbać o jego zdrowie, a także mieć świadomość, że nie możemy sobie po prostu przyjść do schroniska i wziąć wybranego psiaka. Wybrany przez nas zwierzęcy przyjaciel  ze schroniska musi zostać wykastrowany lub wysterylizowany, w zależności od płci. Trwa to dość długo, ponieważ zwierzęta potrzebują po tym zabiegu przynajmniej tygodniowej rekonwalescencji. Pomimo tego, nie są to przeszkody nie do przejścia i możemy swobodnie dać zwierzakom szczęście, które na pewno zostanie odwzajemnione.Kampania jest organizowana przez Płockie Partnerstwo na Rzecz Ekonomii Społecznej, które zostało zawiązane w ramach projektu Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej Mazowsza Płockiego.

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Przeczytaj

Reklama

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU