Utalentowany amerykański pianista zagra dla płocczan

ADVERTISEMENT

Soheil Nasseri, niezwykle utalentowany amerykański pianista wystąpi już niedługo w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej w Płocku.

Płocka Orkiestra Symfoniczna zaprasza na wyjątkowy, długo wyczekiwany recital fortepianowy. 5 kwietnia o godzinie 19 w sali koncertowej PSM wystąpi amerykański pianista Sohail Neseri. Zapowiada się wielkie wydarzenie dla wszystkich miłośników muzyki klasycznej.

– Soheil Nasseri! Dojrzały muzyk i gwiazda wielkiego formatu, zaprezentuje wyjątkowe kompozycje fortepianowe ostatnich dekad! W programie na specjalne życzenie naszych Melomanów znajdą się utwory naszego wielkiego rodaka Fryderyka Chopina, ale nie tylko! – zachęca Płocka Orkiestra Symfoniczna.

Soheil Nasseri został skomplementowany przez New York Timesa za „konsekwentnie interesujący… konsekwentnie przemyślany… wypełniony charakterem program…” . Berliner Zeitung napisał: „Fantastyczny! Prawdziwy talent. My, publiczność, nie moglibyśmy mieć więcej radości.” Włoska La Repubblica określiła go jako „nową gwiazdę klasycznego fortepianu”. New Yorker zauważył, że Nasseri jest „jednym z najbardziej płodnych pianistów w Nowym Jorku”.

PowiązaneTematy

Od 2001 roku Soheil Nasseri wykonał 22 zupełnie różne programy solowe w Nowym Jorku, nie powtarzając ani jednego utworu: w Carnegie Hall, w Alice Tully Hall, Lincoln Center i Merkin Concert Hall. Koncerty te obejmowały 27 prawykonań dzieł współczesnych oraz 31 sonat fortepianowych Beethovena.

Soheil Nasseri fot. materiały prasowe

Program:

  • L. van Beethoven – III Sonata C-dur, op. 2 nr 3
  • J.S. Bach – Partita nr 1 B-dur
  • F. Chopin – Ballada g-moll op. 23
  • F. Chopin – Barkarola Fis-dur op. 60
  • F. Chopin – Andante spianato i Wielki Polonez Es-dur op. 22

Bilety w cenie, 30 zł już są dostępne w kasie biletowej, a także na stronie Płockiej Orkiestry Symfonicznej i bilety24. Ilość miejsc ograniczona.