ADVERTISEMENT

Pokojowo nastawieni wśród płockich przedszkolaków i uczniów

ADVERTISEMENT

W NovymKinie Przedwiośnie w Płocku będzie realizowany projekt „Pokojowo nastawieni”. To cykl pięciu spotkań dla dzieci z płockich przedszkoli i szkół podstawowych, podczas których mali płocczanie wezmą udział w warsztatach, dotyczących rocznicy wybuchu drugiej wojny światowej, ale i dowiedzą się, dlaczego ważne jest utrzymywanie pokoju na świecie.

Każde z zaplanowanych spotkań będzie składało się z dwóch części.

– Najpierw dzieci wezmą udział w warsztatach, dotyczących rocznicy wybuchu drugiej wojny światowej. Głównym aspektem warsztatów będzie utrzymanie pokoju na świecie i jak ważne jest to dla przyszłości wszystkich narodów. Warsztaty będą przeprowadzone przez aktorów w sposób najbardziej przystępny dla młodego uczestnika, czyli w formie zabawnych scenek z użyciem teatru lalek – wyjaśniają organizatorzy.

W drugiej części mali uczestnicy wykorzystają zdobytą wiedzę i stworzą swój własny plakat. Dzięki temu będą mogli przelać na papier swoją interpretację, dotyczącą sposobów utrzymania pokoju na świecie i jednocześnie zachęcić do promowania takich postaw. Mali płocczanie zostaną podzieleni na 3 mniejsze grupy, a każda grupa będzie miała za zadanie stworzyć własny plakat.

PowiązaneTematy

W jednej lekcji maksymalnie weźmie udział jedna grupa przedszkolna bądź szkolna (około 30 osób). Łącznie powstanie 15 plakatów, które będzie można podziwiać w NovymKinie Przedwiośnie w Płocku. Nagrodą dla uczestników, oprócz wystawienia ich prac, będzie darmowe zaproszenie na seans w NK Przedwiośnie, dostosowany do wieku uczestników.

Rekrutacja do projektu odbędzie się na podstawie kolejności zgłoszeń. Zgłoszenia będą przyjmowane drogą telefoniczną pod numerem telefonu 515-199-244.

Projekt przeznaczony jest dla dzieci w wieku 4-14 lat. Rekrutacja rozpocznie się 1 kwietnia br. Spotkania będą realizowane od 22 kwietnia do 20 maja br. Wystawę prac będzie można oglądać od 17 do 31 maja br., w tych dniach uczestnicy skorzystają też ze wspólnego seansu.

Projekt dofinansowano ze środków Miasta Płocka.