ADVERTISEMENT

Starsza kobieta zamknięta w mieszkaniu. Strażacy dostali się do niej przez okno

ADVERTISEMENT

W jednym z bloków przy ul. Piasta Kołodzieja interweniowała straż pożarna, policja i pogotowie ratunkowe. Jak się okazało, przyczyną był brak możliwości kontaktu z seniorką.

28 marca około godziny 16 wozy straży pożarnej, radiowóz oraz karetka pogotowia pojawiły się przed jednym z bloków przy ul. Piasta Kołodzieja. Strażacy z pomocą wysięgnika dostali się do jednego z mieszkań przez okno. Okazało się, że opiekunka umówiona na wizytę u seniorki nie mogła się z nią skontaktować, ani dostać się do mieszkania, w związku z czym zaalarmowała służby.

– Do jednego z mieszkań przy ul. Piasta Kołodzieja w Płocku nie mogła się dostać opiekunka 91-letniej płocczanki. Na miejsce zostały wezwane policja, straż pożarna i karetka pogotowia. Po wejściu do mieszkania z udziałem straży pożarnej okazało się, że płocczanka była w nim, ale z uwagi na stan zdrowia nie mogła otworzyć drzwi – wyjaśniła nam sierż. szt. Krystyna Kowalska z KMP w Płocku.

Z uwagi na stan 91-letniej seniorki, została ona przewieziona do szpitala. Dzięki trosce opiekunki oraz szybkiej reakcja służb, niebezpieczna sytuacja nie skończyła się tragicznie.

PowiązaneTematy