Umowa podpisana. Rusza remont Armii Krajowej

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Jak podaje ratusz, Miejski Zarząd Dróg podpisał dziś umowę na wykonanie remontu al. Armii Krajowej. Całkowity koszt inwestycji to ponad 5 mln złotych. Połowę tej kwoty pokryje dofinansowanie rządowe. 

Jak podaje Urząd Miasta Płocka, jeszcze w maju na teren budowy wejdzie wykonawca. Prace przygotowawcze rozpoczną się w czerwcu, a następnie wprowadzona zostanie czasowa organizacja ruchu. Kulminacja robót drogowych zaplanowana jest na wakacje. Wtedy prace będą prowadzone na odcinkach pętli wokół Podolszyc, podobnie jak remont al. Jana Pawła II i ul. Czwartaków. – Aby zminimalizować utrudnienia w ruchu, MZD planuje, że inwestycja powinna zakończyć się do końca września – poinformował Konrad Kozłowski z Zespołu ds. Medialnych Urzędu Miasta Płocka.

Wyremontowana zostanie uszkodzona jezdnia na odcinku 2,5 km – cała pętla na osiedlu Podolszyce Północ i Zielony Jar od skrzyżowania z ul. Wyszogrodzką przy Galerii Mazovia do ronda u zbiegu al. Armii Krajowej-Sikorskiego-Batalionu Parasol. Powstanie nowa stała organizacja ruchu. Zmiany dosięgną także ścieżki rowerowe. – Inwestycja upłynni ruch w tym obszarze miasta, podniesie poziom bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego, zarówno pieszych, jak i rowerzystów, uwzględniając potrzeby dzieci i osób niepełnosprawnych – obiecuje Kozłowski.

W przetargu wystartowało pięciu oferentów. Najkorzystniejszą ofertę złożyła firma z Pruszkowa i to ona wyremontuje aleję. Prace pochłoną 5.392.153,70 złotych. Remont al. Armii Krajowej, pozytywnie zaopiniowany przez Wojewodę Mazowieckiego, jest trzecim z rzędu projektem płockiego samorządu w ostatnich trzech latach.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji