REKLAMA

Uczniowie z Nowego Miszewa będą mieli nową stołówkę. Ponad 200 tysięcy zł wsparcia

REKLAMA

Gmina Bodzanów w piątek podpisała umowę z Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego na dofinansowanie stworzenia nowej stołówki szkolnej w Zespole Placówek Oświatowych w Nowym Miszewie.

14 stycznia również władze gminy Bodzanów podpisały umowę z samorządem Mazowsza. Projekt dotyczy modernizacji stołówki szkolnej w Nowym Miszewie.

– Nigdy, jako samorząd Gminy Bodzanów, nie zawiedliśmy się na samorządzie województwa, na panu marszałku. Zawsze wsłuchujecie się w nasze potrzeby, a my tych potrzeb w samorządzie mamy oczywiście bardzo dużo. Wiele nawałnic przeszło przez naszą gminę w tamtym roku. Mam nadzieję, że one nas już w tym roku nie dotkną, natomiast bez pomocy pana marszałka nie stanęlibyśmy na nogi, dziękuję za dotychczasową pomoc – zaznaczył  wójt Gminy Bodzanów, Jerzy Staniszewski.

Inwestycja będzie realizowana w Zespole Placówek Oświatowych w Nowym Miszewie. Pracom podlegać będą dwa pomieszczenia, które w czasie funkcjonowania gimnazjum były wykorzystywane jako rozdzielnia posiłków i jadalnia.

4 miliony dla Radziwia na zbiornik retencyjny i przebudowę ulic. Jakie jeszcze inwestycje w regionie?

Do pomieszczenia rozdzielni przylegają pomieszczenia magazynowe i  zaplecze sanitarne, a z nimi sąsiaduje niewielka szatnia. W ramach prac, rozdzielnia zostanie powiększona i zaadaptowana na kuchnię. Z części pomieszczenia magazynowego powstanie pomieszczenie do obróbki warzyw, dawna szatnia po modernizacji stanie się zmywalnią naczyń, natomiast jadalnia będzie pełniła funkcję magazynu do przechowywania żywności.fot. Wiktor Pleczyński

Powstaną też szatnie dla personelu i toalety. Na nową jadalnię zostanie zaadaptowana sala zajęć. Wsparcie samorządu Mazowsza zostanie przeznaczone na zakup niezbędnego wyposażenia nowej stołówki w  tym stanowisk: mycia rąk, sporządzania potraw i napojów oraz produkcji ciast, obróbki wstępnej, obróbki cieplnej, ekspedycji potraw i napojów oraz mycia naczyń.

– W sumie inwestycja będzie kosztować 360 tys. złotych. Własne środki już wydaliśmy, w tej chwili czekaliśmy na wsparcie z samorządu Mazowsza. Dziękujemy serdecznie, w imieniu rady pedagogicznej i rodziców, za pomoc, dzięki której ta inwestycja powstanie do końca marca – mówił wójt Gminy Bodzanów, Jerzy Staniszewski.

Wsparcie mazowieckiego samorządu dla inwestycji wyniosło 211.552,80 zł.

Jak zauważył podczas konferencji marszałek Adam Struzik, samorząd regionu w ramach „Instrumentu wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego” w zeszłym roku dofinansował gminy kwotą w wysokości 460 mln zł. W tym roku na ten cel urząd marszałkowski zarezerwował 142 mln zł.

Przebudowa drogi i nowy most w Słupnie. Gmina otrzymała dofinansowanie

fot. Wiktor Pleczyński

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Kolejny Artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

REKLAMA


  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU