REKLAMA

Przebudowa drogi i nowy most w Słupnie. Gmina otrzymała dofinansowanie

REKLAMA

Podczas konferencji prasowej w Teatrze Dramatycznym w Płocku, władze Gminy Słupno podpisały umowę z Samorządem Mazowsza na wsparcie lokalnych inwestycji w wysokości 3,2 mln zł.

14 stycznia Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego przekazał wsparcie na istotną dla mieszkańców Gminy Słupno inwestycję. Dzięki dofinansowaniu w wysokości 3,2 mln zł, zostanie zrealizowana przebudowa drogi gminnej w miejscowościach Liszyno i Słupno wraz z budową nowego mostu nad Słupianką.

4 miliony dla Radziwia na zbiornik retencyjny i przebudowę ulic. Jakie jeszcze inwestycje w regionie?

Marszałek Adam Struzik zwrócił uwagę, że w ramach „Instrumentu wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego” samorząd Mazowsza w zeszłym roku dofinansował gminy kwotą w wysokości 460 mln zł. W tym roku władze regionu na ten cel zarezerwowały 142 mln zł.– To już kolejne dofinansowanie z budżetu Samorządu Województwa Mazowieckiego dla gminy Słupno – zauważyła skarbnik Beata Łapiak – Realizowany będzie etap 4 i 5 kończący tę inwestycję.  Jest ona bardzo ważna dla mieszkańców – dodała.

fot. Wiktor Pleczyński

W ramach inwestycji wykonana zostanie przebudowa ul. Pocztowej wraz z kanalizacją deszczową, a także budową nowej jezdni oraz chodników i ścieżki rowerowej.

Przebudowane zostaną także ul. Bociania  i ul. Żurawia. Projekt obejmuje również wykonanie w systemie „zaprojektuj i wybuduj” mostu na rzece Słupiance wraz z dojazdami. Samorząd Mazowsza na realizację tej inwestycji przeznaczy 3,2 mln zł.

fot. Wiktor Pleczyński

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Kolejny Artykuł

Komentarze 4

 1. Celebryt says:

  Uroczyste otwarcie parasola w d(u)pie. Nie ma to jak lans. Nikt na siłę nikogo w Słupnie nie trzyma.

 2. Najbatsza says:

  Gmina i najgorsze połączenie autobusowe z plockiem. Więc czas najwyższy podłączyć do Płocka. Jest to najmniejsza gmina i ma najmniej mieszkańców.

  • Anonim says:

   To przeprowadź się do Płocka…..tak masz autobusy co 15 minut.

  • drak says:

   Już widzę, jak po podłączeniu Gminy do Płocka, przybywa połączeń autobusowych :). Śmiechu warte.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

REKLAMA


 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU