REKLAMA

Targowisko z tradycjami – Targowisko Rynex, odc.5

REKLAMA

Targowisko – nieocenione źródło zdrowej żywności, oryginalnej odzieży, niezwykłych lub niezwykle przydatnych drobiazgów. Klientów przyciąga zarówno oferta, jak i klimat targowiska, którego nie da się porównać z żadnym nowoczesnym sklepem. Takie klimatyczne miejsce mamy również w Płocku. Pokażemy Wam, co możecie tam znaleźć.

Największym miejscem do handlu w Płocku jest „Targowisko Rynex”, zlokalizowane przy ul. Rembielińskiego 6B. Możemy korzystać z niego od poniedziałku do piątku w godzinach 6-18, w sobotę w godzinach 6-15 oraz w niedziele od godziny 9-15. Pokażemy Wam, jak interesujące rzeczy możemy tam znaleźć, przedstawimy ludzi, którzy prowadzą na targowisku swój biznes, dbając o nasze zdrowie, smaki, dostarczając przeróżnych produktów, potrzebnych nam w codziennym życiu.

Wyprzedaż garażowa – ul. Rembielińskiego 6b w Płocku

Pan Ryszard
Pan Ryszard

Wyprzedaże garażowe na targowisku Rynex przeradzają się już w tradycję. Co tydzień spotykamy te same twarze, ale i nowych wystawców, którzy okazjonalnie chcą coś sprzedać.

– Jestem tu co tydzień, od początku. Ale mam też stoisko we Włocławku, a jestem z Brześcia Kujawskiego – powiedział nam pan Ryszard. – W wakacje jest nieco gorzej, obserwuję to od kilku lat, ale we wrześniu znów będzie lepiej – dodaje sprzedawca, który pojawił się na Targowisku Rynex z pięknymi rzeźbami.

Pan Marcin z córką
Pan Marcin z córką

Z rzeczami budowlanymi i ogrodowymi, a także kryształami i wyposażeniem domu przyjechał pan Marcin, który przyjechał z córką, a przyciągnął nasz wzrok pięknym Land Roverem. – Jestem tu okazjonalnie, chciałem wyprzedać to, co niepotrzebnego znalazłem w domu – tłumaczył. – Teść nam ostatnio odszedł, więc mamy sporo rzeczy, które mogą się komuś przydać. Mam sporo klientów, bo jest to prawdziwa wyprzedaż, a nie zarobek – tłumaczy.

Fundacja Portal FM
Fundacja Portal FM

Nie zabrakło też stoiska Fundacji Portal FM – Pomagamy Dzieciom, która cały wpływ ze sprzedaży przeznacza na leczenie wiceprezes fundacji, Beaty Kowalskiej, zmagającej się z chorobą nowotworową.

Tradycyjnie, pojawiły się na wyprzedaży stare płyty winylowe, kasety magnetofonowe, piękne meble czy różnorodne ozdoby domowe. Nasz wzrok przyciągnęły natomiast ozdobne lalki, w pięknych strojach, stylizowanych na zabawki z początku XIX wieku.

– To moje lalki, które stały po prostu u mnie na regale kilka lat. Kupowałam sobie, zbierałam je do kolekcji aż w końcu stwierdziłam, że szkoda, żeby tak się marnowały – mówiła nam pani Elżbieta. – Mąż spakował mi starsze rzeczy, na przykład sporo rzeczy z mosiądzu, i chciał wyrzucić je na śmieci, ale jak dowiedziałam się o wyprzedaży garażowej, to stwierdziłam, że lepiej je sprzedaż. I sporo sprzedałam – uśmiecha się płocczanka.

Marcel i Bruno z mamą i panią Pauliną
Marcel i Bruno z mamą i panią Pauliną

Swoją imponującą kolekcję zabawek postanowili sprzedać Marcel i Bruno. – Chcemy uzbierać na grę. Zobaczyliśmy, że jest nowe Lego Star Przebudzenie Mocy i chcieliśmy zarobić na nią – tłumaczyli chłopcy, którzy razem z mamą przyjechali na wyprzedaż. – Dzieci porządkują swoje rzeczy, a przy okazji zaczynają poznawać wartość pieniądza – uśmiecha się pani Beata. Marcel i Bruno już po raz drugi przyjechali na wyprzedaż i nie mogą się już doczekać, kiedy będą mogli sobie kupić wymarzoną grę.

Przypominamy, że wyprzedaże garażowe odbywają się w każdą niedzielę od godz. 8 do godz. 15 na terenie Targowiska pod Wiatą. Na wystawców czeka aż 68 stanowisk. Więcej informacji znajdziecie na www.rynex.com.pl lub pod numerem telefonu 696-555-638.Płyty u „Babci”

Pani Bogumiła Chandlarska
Pani Bogumiła Chandlarska

Od 1995 roku na targowisku można kupić wszelkiego rodzaju płyty, kable, karty pamięci czy akcesoria do filmowania. Pani Bogumiła Chandlarska (- Powinno być przez samo „h”, bo tak to nie pasuje – śmieje się starsza pani) jest specjalistką w zakresie swojego asortymentu, potrafi zaskoczyć niejednego młodego człowieka swoją wiedzą. Przez wielu nazywana jest po prostu „Babcią”, wystarczy powiedzieć, że kupiło się coś u Babci, żeby każdy wiedział o który sklepik chodzi.

Jak to się stało, że starsza pani zajęła się sprzedażą nowoczesnych akcesoriów? – Syn prowadził dyskoteki, miał najlepsze nagrania, lubił muzykę. Sam robił sprzęt, na którym odtwarzał muzykę. Chciał zarejestrować swoją działalność, ale kiedyś, za komuny, to nie było tak prosto. Raz nawet policja go zatrzymała, musiał powiedzieć, że nigdzie nie pracuje. No i któregoś dnia zapytał, czy ja nie chciałabym sprzedawać, bo wcześniej przez 37 lat pracowałam w handlu. Miało być na troszkę, ale zostało długo – śmieje się pani Bogumiła.

– Ja mam tak, podobnie jak syn, że nie mogę usiedzieć w domu, muszę coś robić – tłumaczy. – Kiedyś to było super, nie było tylu sklepów, ale wszyscy mnie znają, mówią, że idą do Babci – mówi z dumą starsza pani. O towar dba jej syn, ale pani Bogumiła uczy się każdego produktu, który znajduje się w jej sklepiku. – Codziennie, po troszku uczyłam się wszystkiego i teraz wszystko mam opanowane – zapewnia.

Targowisko do wynajęcia

W skład targowiska przy ul. Rembielińskiego wchodzą hale, pawilony i stanowiska handlowe. Znajdziemy tam naprawdę bogaty asortyment. W trzech klimatyzowanych i ogrzewanych halach targowych kupcy oferują swoje towary z branży odzieżowej, obuwniczej, chemicznej, a także spożywczej. To właśnie tam możemy kupić świeże ryby, mięso czy przyprawy.

Na “Targowisku Rynex” można również wynająć pawilony na własną działalność gospodarczą. Obecnie wolne są pawilony nr 10, 21 i 22 w hali A, o powierzchni ok. 11 mkw każdy, oraz pawilony wolnostojące 9C i 3C o powierzchni 16 mkw, zamykane roletą elektryczną lub drzwiami.

Od 16 sierpnia dostępny będzie także duży lokal (ok. 90 m2) zlokalizowany na terenie hali “C”. Pomieszczenie ma oddzielne wejście, przeznaczone na dostawy towaru, posiada także zaplecze magazynowe i socjalne. Dostosowany jest pod gastronomię lub sklep spożywczy, nowocześnie zaaranżowany, wnętrze wyłożone jest płytkami.

Każdy najemca ma możliwość umieszczenia zewnętrznej reklamy na budynku hali, a także na szybie samego pawilonu.

Dodatkowe informacje uzyskacie:
– w siedzibie Spółki Rynex, przy ul. 1 Maja 7a
– telefonicznie pod numerem: (24) 364-01-09, kom.: 695-555-638 lub 785-504-862
– rynex.com.pl
– rynex@rynex.com.pl.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU