Szpital Św. Trójcy dostał inkubator

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Oddział Neonatologiczny wzbogaci się o nowoczesny inkubator do intensywnej opieki dla noworodków i wcześniaków. To prezent od Fundacji Grupy PERN „Przyjaźń”, która zadeklarowała pomoc finansową na potrzeby szpitala.

Inkubator trafi na Oddział Neonatologiczny na początku 2014 roku. Będzie przeznaczony do intensywnej opieki dla noworodków i wcześniaków o małej masie urodzeniowej. Inkubator to specjalne łóżeczko, szczelnie zamknięte przeźroczystą kopułą. Dostęp do małego pacjenta zapewniają otwierające się okienka, pozwalające na wsunięcie dłoni oraz pokrywy. Inkubator, popularnie zwany cieplarką, pozwala utrzymać pożądaną temperaturę i wilgotność.

Nowoczesne inkubatory są wyposażone w wiele funkcji monitorujących, zapewniających bezpieczeństwo najmniejszych pacjentów. Na ekranach wyświetlane są wszystkie funkcje życiowe, a pojawiające się alarmy optyczne i dźwiękowe nie docierają do dziecka. Są widoczne i słyszalne wyłącznie dla personelu lekarskiego. Dzięki nowemu inkubatorowi, zagrożone maluchy zostaną umieszczone w miejscu, w którym zachowane zostają warunki wewnątrzmaciczne, pozwalające wcześniakom łatwiej przetrwać pierwsze najtrudniejsze tygodnie życia.

To kolejny sprzęt, jaki otrzymał Szpital Świętej Trójcy. W sierpniu 2012 r. Oddział Neonatologiczny szpitala, dzięki wsparciu finansowemu jednego z fundatorów Grupy PERN – PERN „Przyjaźń” S.A. oraz Prezydenta Miasta Płocka, został doposażony w respirator dziecięcy.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji