REKLAMA

Świąteczna Paczka – tym razem dla 300 rodzin!

REKLAMA

W ubiegłym roku trafiliśmy na nich przez przypadek. Wówczas cieszyli się, że ich paczki trafią do blisko dwukrotnie większej liczby rodzin, niż w roku poprzednim, bo około 150. Teraz dostaliśmy zaproszenie na dzień, a właściwie wieczór pakowania paczek – niespodzianek dla… 300 rodzin!

Fot. PetroNews

Piąty raz Forum Młodych PiS przygotowało akcję Świąteczna Paczka. Tradycyjnie, do płockiej siedziby przywożono produkty spożywcze, słodycze, napoje, jednym słowem wszystko, co może przydać się w okresie przygotowywania świąt, ale i później.

– Sami nie wiemy do końca co jest w reklamówkach. Teraz będziemy je rozpakowywać i przygotowywać z nich paczki. Dwie osoby przywiozły nam na przykład po trzysta czekolad – mówi Adam Modliborski, płocki radny, a jednocześnie przewodniczący Forum Młodych PiS w Płocku, z którym spotykamy się 15 grudnia wieczorem, podczas przygotowywania paczek.

Adam Modliborski, Fot. PetroNews

Jak wyjaśnia, produkty zbierali wśród swoich członków, ale przynosiły je również inne osoby, które po prostu chciały pomóc. Akcję reklamowali w internecie, poprzez plakaty czy ulotki. – Świąteczna Paczka rozrasta się, podobne akcje przygotowuje też nasza młodzieżówka w Gąbinie czy Żurominie – mówi Adam Modliborski. – Dla nas liczy się idea pomocy – dodaje.

W jaki sposób wybierali rodziny, do których dotrą paczki-niespodzianki? – Kilka osób odezwało się do nas w wiadomości prywatnej, części rodzin pomagaliśmy już w ubiegłych latach, otrzymaliśmy też informacje od rad osiedla, zespołów parafialnych – wymienia radny. Jak podkreśla, wszyscy pracują przy tej akcji charytatywnie, jest to około 30 osób z Forum Młodych, ale i radni PiS.Fot. PetroNews

– Najtrudniejsze dla nas jest rozwiezienie tych paczek. To jest jednak 300 rodzin, 300 adresów, a samochodów mamy ograniczoną ilość z ograniczoną pojemnością – przyznaje pan Adam. – Biedy jest jednak wokół tak dużo… Ostatnio wracając ze sklepu spotkałem osobę, która w śmietniku szukała jedzenia… Trzeba pomagać – tłumaczy płocki radny.

W sobotę z samego rana młode osoby zamienią się w Mikołajów i ruszą do 270 rodzin w Płocku, 10 w Bielsku, 10 w Drobinie, a pozostałe paczki rozwiozą do kilku miejscowości powiatu płockiego. – Wzruszenie osób obdarowanych udowadnia nam, że nasza pomoc jest potrzebna – podsumowuje Adam Modliborski.

Tropem płockich Mikołajów – 150 paczek trafi do rodzin

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU