REKLAMA

Strażnicy miejscy zastawiają pułapki na śmiecących

REKLAMA

Płoccy strażnicy miejscy walczą z osobami, które wyrzucają na terenach zielonych odpady, m.in. za pomocą fotopułapek. Są już pierwsze efekty tych działań.

W ostatnim czasie szczególnie ważnym tematem jest kwestia odpadów oraz dbania o środowisko i czystość. W starania na rzecz dbania o środowisko wpisują się działania realizowane przez płocką straż miejską.

Funkcjonariusze ustawili fotopułapki w miejscach, gdzie dochodzi do nielegalnego pozbywania się odpadów.

fot. materiały prasowe

– Ul. Długa – w tym miejscu ludzie często wyrzucają odpady, swoim zachowaniem naruszając prawo. To także poważne zagrożenie dla środowiska naturalnego. Kilka dni temu, tuż po godzinie 9, ten starszy mężczyzna wyrzucił dwie stare opony na teren zielony i wydawało mu się wtedy pewnie, że będzie bezkarny. Mężczyzna jednak się przeliczy, bo jego niecne zachowanie nagrała fotopułapka rozstawiona przez strażników miejskich – podkreśla Jolanta Głowacka, rzecznik straży miejskiej.

Obecnie trwają czynności ustalenia właściciela pojazdu. Mężczyźnie grozi mandat w kwocie do 500 zł lub wniosek do sądu.



fot. materiały prasowe

Strażnicy miejscy podczas służby walczą ze zjawiskiem nielegalnych wysypisk śmieci. Zgodnie z prawem, porzucanie odpadów na przykład w lesie czy na ulicy, traktowane jako wykroczenie. Za taki czyn grozi kara w wysokości do 500 złotych.

W ostatnich dniach strażnicy miejscy wystawili również kolejne cztery mandaty karne za palenie śmieciami w piecach. W ujawnionych przypadkach mieszkańcy do pieca, oprócz węgla i drzewa, wrzucali sklejkę oraz duże ilości plastiku.

Rośnie ilość mandatów za palenie śmieciami w piecach w Płocku

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 4

 1. Ja says:

  10zl płaci się za zostawienie 4sztuk do utylizacji na wulkanizacji. Kretyn totalny inaczej nie można to nazwać.

 2. Spyware says:

  Kary powinny być dotkliwe i zero pouczeń. Widać że dziada życie nienauczylo to przez potrfelbdo rozumu którego pewnie brak.
  Brawo żyjemy wspólnie to czemu sami sobie robimy śmietnik pod nosem.

 3. Anonim says:

  Miasto lśni tyle tych pułapek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Popularne Dyskusje

Reklama

Przeczytaj

REKLAMA
 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU