REKLAMA

Sobótka od piątku zamknięta. W Płocku działa jedna pływalnia

REKLAMA

– Sezon letni, upał, największy festiwal w Płocku, a MOSiR zamyka kąpielisko na Sobótce! – oburzają się nasi czytelnicy. Już w południe przekazywali nam, że kąpielisko w Płocku zostało zamknięte, choć oficjalny komunikat pojawił się później. Jak podkreślają płocczanie, w mieście jest już czynna tylko jedna pływalnia.

Pływalnia Podolanka zamknięta z powodu remontu, Kobylanka nieczynna od 20 lipca „z powodu przerwy technologicznej”, a teraz dodatkowo zamknięte kąpielisko na Sobótce – to sytuacja płocczan w sezonie wakacyjnym.

– Informujemy, że od dnia dzisiejszego, tj. 26 lipca 2019 r. do odwołania, kąpiel na terenie Kąpieliska Miejskiego Sobótka w Płocku jest wzbroniona – poinformował w piątek po południu Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Płocku. – W związku z zaobserwowaniem na tafli wody niepokojących, zielonych smug, które mogą świadczyć o zakwicie sinic, w trosce o bezpieczeństwo użytkowników, MOSiR jako zarządca kąpieliska podjął decyzję o jego zamknięciu oraz wstrzymaniu wypożyczania sprzętu wodnego – wyjaśnia spółka miejska.

Jak zapewnia, do dyspozycji użytkowników jest plaża, boiska do gry w siatkówkę wraz z wypożyczalnią sprzętu sportowego i plażowego, a uruchomienie kąpieliska nastąpi z chwilą poprawy jakości wody w zalewie.

Zamiast popływać, możemy pocałować klamkęTymczasem do nas docierają niepokojące informacje o dużych problemach z obsadą płockich pływalni przez ratowników wodnych, szczególnie w trakcie wakacji. Na stronie i profilu facebookowym MOSiR-u cały czas zamieszczane są ogłoszenia o ofercie pracy dla ratowników.

– Sygnalizowaliśmy zarządowi, że taki problem będzie już osiem miesięcy temu – potwierdza przewodnicząca związków zawodowych w MOSiR, Honorata Hirschfeld. – Niestety, bez efektu – dodaje.

Ten temat poruszymy szerzej już wkrótce.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 5

 1. To prawda says:

  Oj tam oj tam nie jest tak aż tak źle trzeba by np wiernym oddanym członkiem trzymać palec w D być np dawnym piłkarzem lub dobrym agitatorem przed wyborami⁷

 2. Hahaha says:

  A ratownicy poszli sobie na L4 i maja to w nosie

  • Radosny says:

   Wrócą do swych zajęć prywat kursów szkółek latem przecież wypocząć trzeba

 3. Słodki says:

  Szklanka to nie pływalnai. To stan umysłu. Z tego co wiem to 10 lat temu miał tam powstać aquapark i słyszymy o tym co wybory i co ciekawe to działa. Wygrywa ten sam obiecywacz.

  • He he says:

   Mosir to jedna z lepiej zarządzanych spółek przytulisko wszelkiej maści plecaków kolesiów itp teraz dołączył następny fachowiec desant z spr Wisła

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU