REKLAMA

Rusza trzeci Budżet Obywatelski. Ratusz zrealizuje ponad 20 projektów

REKLAMA

Już jutro startuje trzecia edycja Budżetu Obywatelskiego, którego stawką ponownie jest 5 mln złotych. Tym razem jednak ta kwota zostanie rozdysponowana nie na dwa, lecz na co najmniej 22 projekty. 

– Zmiany, jakie wprowadzamy od tej edycji Budżetu Obywatelskiego, zostały poczynione dzięki konsultacjom społecznym – powiedział prezydent Płocka, Andrzej Nowakowski, podczas poniedziałkowej konferencji prasowej. – Chcieliśmy uniknąć sytuacji realizowania tylko projektów z największym budżetem na promocję. Dajemy szansę wszystkim osiedlom – dodał.

Budżet tegorocznej edycji konkursu pozostał niezmieniony, to wciąż 5 mln złotych. Kwota ta zostanie jednak podzielona na dwie pule. W pierwszej z nich – ogólnomiejskiej – będzie można składać projekty o wartości nie przekraczającej 800 tysięcy złotych. Druga – pula osiedlowa – to 200 tysięcy złotych na każde osiedle. – Dzięki temu, każdy płocczanin będzie mógł oddać dwa głosy: na listę osiedlową i ogólnomiejską – tłumaczył prezydent. – Nieważne czy mieszkasz na osiedlu, na którego terenie ma zostać zrealizowana inwestycja. Mieszkaniec Skarpy będzie mógł więc oddać głos np. na parking na Podolszycach – wyjaśniał Nowakowski.

Głosowanie nad każdą z utworzonych list osiedlowych będzie toczyło się indywidualnie. – Nie ma znaczenia wielkość osiedla – zapewniał Andrzej Nowakowski. – Projekty zgłoszone do puli osiedlowej rywalizować będą tylko w obrębie swojej listy – dodał. Dzięki temu zrealizowane zostaną co najmniej 22 projekty. Może być ich więcej, wszystko zależy bowiem od szacowanego kosztu inwestycji.

Zmiany wprowadzone przez ratusz zmieniają zatem formułę Budżetu Obywatelskiego. Wraz z trzecią edycją docenione zostaną nie tylko duże pomysły – jak realizowane właśnie Kryte boisko dla dzieci – ale przede wszystkim mniejsze, równie potrzebne inicjatywy. – Rozmawiam z radami osiedlowymi i mieszkańcami. Widzę ogrom potrzeb, które zgłaszane były w ramach poprzednich edycji konkursu – powiedział Nowakowski podczas konferencji prasowej. – Zależy nam, by tym razem zrealizować jak najwięcej projektów. Chcemy, aby te środki pomogły usprawnić życie płocczanom. Być może propozycje płocczan nie będą tak imponujące jak rok temu, bo i kwota została zmniejszona, lecz jestem pewien, że pomysłów nie zabraknie – stwierdził włodarz miasta.Od wtorku, 1 lipca, rozpoczyna się proces składania projektów, który potrwa do 15 sierpnia. W tym czasie przebiegać będzie też weryfikacja formalno-prawna zgłoszeń. 3 września ratusz przedstawi kompletne listy zgłoszonych projektów.

Głosowanie na każdą z 21 list rozpoczyna się 13 września i potrwa trzy tygodnie – do 3 października. Urny do głosowania zostaną rozstawione codziennie na innym osiedlu. Ogłoszenie wyników nastąpi 17 października. Zwycięskie projekty będą wpisane do budżetu miasta na 2015 rok.

Więcej informacji i formularze zgłoszeniowe do znalezienia na www.mojemiasto.plock.eu.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Kolejny Artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

REKLAMA


  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU