Płocczanie znów brylują w sportach walki

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Zawodnicy płockiego UKS FU HOK KUEN zdobyli sześć medali, w tym trzy z najcenniejszego kruszcu, podczas XX Międzynarodowych Mistrzostw Polski Wushu w Warszawie.

W przedostatni weekend czerwca odbyły się zawody w ramach XI Międzynarodowego Wielkiego Festiwalu Wushu, które zgromadziły klubowych wojowników z całego kraju, praktykujących sztuki i sporty walki oparte o chińskie kung fu, a także drużyny z Rosji, Słowacji, Czech i Białorusi. – Mamy dwie mistrzynie Polski w formach tradycyjnych południowych, w tym jedną podwójną, to ogromny sukces! – podkreśla Zbigniew Błaszczak, prezes UKS FU HOK KUEN Płock, propagującego styl Hung Gar. – Nasza skromna 9-osobowa drużyna przywiozła z Mistrzostw Polski w sumie sześć medali, a zabrakło bardzo niewiele do zdobycia kolejnych trzech krążków – dodaje.

Dwa złote medale w kategorii 9-11 lat wywalczyła 11-letnia Emilia Rychlewska, która od dwóch lat nie schodzi z podium najważniejszych krajowych imprez. W formach południowych ręcznych znacząco pokonała osiem zawodniczek, w tym dwie z Białorusi.

Mistrzynią Polski wśród kobiet, w bardzo silnie obsadzonej grupie wiekowej 18-39 lat, w formach ręcznych południowych została Anita Markowicz. Warto podkreślić, że pokonała ona wielokrotne mistrzynie świata i Europy.

Ponadto, na kartach mistrzostw dobrymi występami zapisali się: Szymon Rychlewski, który zdobył srebrny medal w konkurencji z kijem i brązowy w formach ręcznych, Mateusz Korytkowski – ten zawodnik po wyrównanej walce wrócił do Płocka ze srebrnym medalem w Qingdzie, Natalia Adamska, która zajęła czwarte, podobno najgorsze dla sportowca, miejsce oraz piąta – Oliwia Mariańska. Dwa czwarte miejsca przypadły też Grzegorzowi Rychlewskiemu w formie ręcznej i formie z kijem w kategorii 18-60 lat. Bardzo dobre starty w formach ręcznych południowych odnotowali Bartosz Mariański oraz Anna Rózga.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji