Zostań bajkopisarzem, wygraj podróż

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Fundacja „Fundusz Grantowy dla Płocka” ogłasza nowy konkurs pn. „Bajka Płock”. W konkursie mogą wziąć udział placówki wsparcia dziennego, przeznaczone dla dzieci i młodzieży z Płocka

Konkurs to pomysł na zintegrowanie wychowanków świetlic, pobudzenie ich kreatywności, ale też zainteresowanie historią naszego miasta. Wygrają ci, którzy wymyślą i narysują najlepszą opowieść o Płocku. Zdaniem organizatorów, teraz jest najlepszy czas na pracę twórczą. – Dzieci mają wówczas dużo czasu, nie muszą odrabiać lekcji, chcielibyśmy więc, by znalazły też chwile na twórcze rozwijanie swoich zainteresowań – mówi Iwona Tandecka, prezes zarządu Fundacji „Fundusz Grantowy dla Płocka”. – Niech fantazja poniesie je daleko, najdalej, jak tylko się da.

Ważnym dla spełnienia założeń konkursu jest to, aby wszyscy wychowankowie danej placówki włożyli podobny wysiłek w tworzenie pracy. Pomimo, że wydarzenie jest organizowane przez płocką instytucję, nie jest najistotniejsze czy w opowieści pojawi się nasze miasto, statki kosmiczne czy inne historie wymyślone przez uczestników. – Premiować będziemy wyobraźnię dzieci, współpracę z instytucjami kultury i sztuki w Płocku, współpracę z rodzinami, a przede wszystkim integrację całej świetlicy – mówią organizatorzy, dodając: – Ważne, by proces twórczy był związany z zabawą, nauką, ale też łączeniem i budowaniem więzi wewnątrz placówki.

Trzy zwycięskie świetlice otrzymają nagrodę w postaci bajecznej wycieczki. Ale to już po wakacjach.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji