REKLAMA

Rozpoczyna się remont ul. Kossobudzkiego. Będą utrudnienia w ruchu

REKLAMA

Jak podaje Urząd Miasta Płocka, w poniedziałek, 14 lipca, rozpoczyna się remont ul. Kossobudzkiego. Inwestycja, którą realizuje Miejski Zarząd Dróg, ma zostać zrealizowana do końca sierpnia.

W poniedziałek na Kossobudzkiego ustawione zostaną znaki tymczasowej organizacji ruchu, rozpocznie się też rozbiórka włazów i wpustów ulicznych. Od środy, 16 lipca, do pracy wkroczy sprzęt ciężki – wówczas rozpocznie się frezowanie nawierzchni. W tym samym tygodniu będą przeprowadzone naprawy w studiach i w sieci kanalizacyjnej.

PowiązaneTematy

W ramach inwestycji odnowiona zostanie nawierzchnia i zatoki parkingowe. Modernizację przejdzie odcinek od skrzyżowania z ulicą Rembielińskiego do bramy wjazdowej szkoły. Jak podaje ratusz, remont jezdni będzie przebiegał na całej długości lecz zostanie podzielony na pół. Pierwsza wyremontowana zostanie lewa strona ulicy – wtedy mieszkańcy będą poruszać się po prawej części i korzystać z parkingu. W drugiej kolejności będzie remontowana strona prawa, kiedy to parking będzie częściowo wyłączony z użytkowania.

Po wykonaniu prac asfaltowych nastąpi przerwa. Mieszkańcy będą mogli korzystać w tym czasie z całej ulicy. W ostatnim tygodniu sierpnia wykonane zostanie oznakowanie poziome nowej nawierzchni asfaltowej. Powstanie przejście dla pieszych oraz koperty.

Prace na Kossobudzkiego mają zakończyć się 31 sierpnia. Koszt remontu to 179.257,44 zł brutto.