REKLAMA

Trwa ocieplanie płockich szkół i przedszkoli [ZDJĘCIA]

REKLAMA

Wakacje to idealny czas na remont płockich szkół. W sześciu placówkach naszego miasta trwa termomodernizacja budynków. – Chcemy pokazać, że w szkołach, pomimo wakacji, dużo się dzieje – powiedział podczas czwartkowej konferencji prasowej prezydent Płocka. – Dzięki temu, dzieci będą miały ciepło – dodał.

Czwartkowa konferencja prasowa odbyła się przy remontowanej Szkole Podstawowej nr 18 w Płocku. – Te inwestycje, jakimi są termomodernizacje elewacji, może nie są spektakularne, ale z całą pewnością są ważne – zapewniał podczas spotkania z dziennikarzami włodarz miasta. – Oszczędności, które wytworzą się po przeprowadzeniu remontu sprawią, że koszt utrzymania placówek będzie mniejszy – przekonywał Nowakowski.

Ocieplanie, poza SP nr 18, odbywa się także w Szkole Podstawowej nr 17, Szkole Podstawowej nr 23, Szkole Podstawowej nr 22 oraz w Gimnazjum nr 5 i w Miejskim Przedszkolu nr 21. Jak podaje prezydent, koszt wszystkich wykonywanych prac to ponad 3 mln złotych. – Staraliśmy się uzyskać dofinansowanie na każdy remont – zapewniał Andrzej Nowakowski. – Czekamy na decyzję, czy otrzymamy na ten cel środki z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska – wyjaśnia prezydent Płocka.Ratusz chce, by ocieplonych zostało w sumie dziesięć budynków. Prace w większości z nich już się rozpoczęły.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 1

  1. Mirek says:

    szkoła podstawowa nr 18 na tle której Prezydent zrobił swoją konferencyję nie jest akurat najlepszym przykładem rozsądnego inwestowania w oświatę i termomodernizacji obiektów oświatowych. Raz ze 95% prac wykonano jeszcze w czasie trwania roku szkolnego (zamiast poczekac do wakacji), co powodowało ze dzieci chodzac do szkoły musiały przechodzic przy wysokich na kilka metrów rusztowaniach na których trwały prace budowlane, a po 2-gie ociepla sie tylko 1 część budynku, zamiast całość, bo przecież brak pieniędzy w budzecie. A prawda jest taka ze lepiej ocieplic 3 szkoły w częściach, i chwalic sie na 3 osiedlach tymi „sukcesami” zamiast zrobic 1 a porządnie…..żenua.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU