REKLAMA

Trwa ocieplanie płockich szkół i przedszkoli [ZDJĘCIA]

REKLAMA

Wakacje to idealny czas na remont płockich szkół. W sześciu placówkach naszego miasta trwa termomodernizacja budynków. – Chcemy pokazać, że w szkołach, pomimo wakacji, dużo się dzieje – powiedział podczas czwartkowej konferencji prasowej prezydent Płocka. – Dzięki temu, dzieci będą miały ciepło – dodał.

Czwartkowa konferencja prasowa odbyła się przy remontowanej Szkole Podstawowej nr 18 w Płocku. – Te inwestycje, jakimi są termomodernizacje elewacji, może nie są spektakularne, ale z całą pewnością są ważne – zapewniał podczas spotkania z dziennikarzami włodarz miasta. – Oszczędności, które wytworzą się po przeprowadzeniu remontu sprawią, że koszt utrzymania placówek będzie mniejszy – przekonywał Nowakowski.

PowiązaneTematy

Ocieplanie, poza SP nr 18, odbywa się także w Szkole Podstawowej nr 17, Szkole Podstawowej nr 23, Szkole Podstawowej nr 22 oraz w Gimnazjum nr 5 i w Miejskim Przedszkolu nr 21. Jak podaje prezydent, koszt wszystkich wykonywanych prac to ponad 3 mln złotych. – Staraliśmy się uzyskać dofinansowanie na każdy remont – zapewniał Andrzej Nowakowski. – Czekamy na decyzję, czy otrzymamy na ten cel środki z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska – wyjaśnia prezydent Płocka.

Ratusz chce, by ocieplonych zostało w sumie dziesięć budynków. Prace w większości z nich już się rozpoczęły.