Ratownicy świętowali i dostali prezent

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

20 lat istnieje w Płocku Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego. Ten jubileusz oraz Dzień Ratownictwa Medycznego stał się powodem zorganizowania wielkiej gali w płockim teatrze, a piątek 13-go nie był przy tym wcale pechowy.

Przedstawiciele władz samorządowych i wojewódzkich uczestniczyli w gali, którą przygotowano 13 października z okazji święta ratowników medycznych i 20-lecia istnienia Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego. Były życzenia, gratulacje, ale i prezent.

Najpierw jednak odbyła się msza św. w płockiej katedrze i poświęcenie prezentu dla ratowników medycznych – dwóch karetek typu „S” przystosowanych do potrzeb ratownictwa medycznego oraz jednej typu „N”, przystosowanej do przewozu noworodków. Bezpieczeństwo noworodków zwiększono m.in. dzięki przekazaniu na ten cel 250 tys. zł przez samorząd województwa mazowieckiego. Warto wspomnieć, że otrzymane karetki to volkswageny crafter, a łączna wartość tego prezentu to blisko 1,5 mln zł.

To nie koniec niespodzianek – podczas gali w Teatrze Dramatycznym im. Jerzego Szaniawskiego, marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik wręczył przedstawicielom pogotowia ratunkowego dyplomy uznania oraz medal Pro Masovia.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji