Radna wnioskuje: Na stadionie Wisły zrobić… tor żużlowy

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Nieoczekiwana propozycja padła podczas lutowej sesji rady miasta. Radna Kukiz’15, Iwona Jóźwicka chce, aby na stadionie przy ul. Łukasiewicza 34 wykonany był tor żużlowy. A stadion piłki nożnej?

Zdaje się, że karuzela wyborczej wyobraźni właśnie ruszyła. I to bez hamulców.

– W imieniu swoim i Stowarzyszenia Kukiz’15 wnioskuję o wybudowanie nowego, nowoczesnego obiektu – stadionu Wisły Płock przy nowo budowanej obwodnicy wraz z zapleczem handlowym, centrum rozrywkowym dla dzieci i dorosłych oraz parkingami – napisała w interpelacji radna Kukiz’15. – Wnioskuję o przeznaczenie istniejącego stadionu na tor żużlowy, po wybudowaniu nowego – dodała Iwona Jóźwicka w kolejnej interpelacji.

– Uważam się za człowieka dość zorientowanego w płockim sporcie, ale może coś przeoczyłem. Czy powstał w naszym mieście jakiś klub żużlowy? – zareagował radny Michał Sosnowski, który, przypomnijmy, jest zwolennikiem budowy nowego stadionu piłkarzy nożnych. – Jeżeli nie przeoczyłem i nie powstał, to czy klub Kukiz’15 zamierza taki klub otworzyć? Czy miałby to być klub miejski, utrzymywany z miejskich środków? A jeśli nie, to chciałbym poznać plany Kukiz’15 w tym zakresie. Czy z kimkolwiek pomysł przeniesienia stadionu piłkarskiego był konsultowany? Przypomnę, że koncepcja już opracowana była szeroko konsultowana w wielu różnych środowiskach. Pytanie więc, czy było to konsultowane, czy jest to radosna twórczość? – podsumował nieco żartobliwie radny Sosnowski.

Odpowiedź na swoje pytanie zadane w interpelacjach radna uzyska w oficjalnym piśmie, radny Sosnowski będzie natomiast musiał wyjaśnić swoje wątpliwości osobiście. Na dzisiaj wydaje się jednak, że obydwie interpelacje Iwony Jóźwickiej zostały potraktowane w kategorii przedwyborczego żartu.

O ile bowiem na temat lokalizacji stadionu można było rozmawiać, zanim powstała koncepcja jego modernizacji (docierały do nas głosy o umiejscowieniu nowego obiektu np. na osiedlu Radziwie, co mogłoby przyczynić się do ożywienia tej części Płocka i zapewnić dużo więcej miejsc parkingowych, niż w aktualnej koncepcji), o tyle proponowanie tak obcej naszemu miastu dyscypliny, jaką jest żużel, wydaje się co najmniej dziwne.

Jeśli więc można teraz proponować co się chce, to my wracamy do propozycji budowy toru wyścigowego. I bardziej realny, i chętnych na korzystanie na pewno dużo więcej…

Ratusz: Idea toru nie umarła, ale…

Podziel się:

10 komentarzy

 1. Nie wiem. Dla mnie oczywistym jest że ta ruina musi zostać zastąpiona obiektem z prawdziwego zdarzenia.

  Wisła gra w ekstraklasie i ma bardzo dobrego prezesa! Wiele miast chciałoby grać w najwyższej klasie rozgrywkowej!!! Jest miejsce na festiwale, na galerie, teatr a sport to tez rozrywka dla mieszkańców tylko nie ma obiektu na przyzwoitym poziomie.

  • Pani radna jest z Platformy wybrana. Ale to nic. Przecież płocczanie wybrali na posła Kierwińskiego. Taka świadomość.

 2. Sosnowskiemu to juz sie tak morda spasla ze szok, orzeciez to nawet nienplocczanin z jrwi i kosci tylko probiszczewiciak

 3. Chyba stał za tym rzeczywiście sosnowski z kominkiem . Wielokrotnie widzialem tych przydupasów sekretarza KC struzika jak mu nadskakuja na stadionie za te sute koryta które im dał

 4. Zdaje się że radny sosnowski to jedyne o czym potrafi się wypowiedzieć to o stadionie. Nigdy nie widziałem jego wypowiedzi na inny temat. Ostatnio będąc na radzie, patrzyłem na jego nie zmąconą myślą ludzką twarz, nie zainteresowany debatą o budowie ulicy… bo temat nie dotyczył sportu.

 5. Myślę, ze to słuszna idea.
  Nie tylko tor żużlowy ale i bobslejowy. Zauważcie, że sporty zimowe mają swoich bohaterów. Ja chce toru bobslejowego w miejscu nowej “obwodnicy Miedzytorza”. Nawet szerokość pasuje – jeden pas.

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji