REKLAMA

Jak zdobyć olimpijskie gadżety z Pjongczang 2018?

REKLAMA

W najnowszym wydaniu materiału filmowego znajdziecie odpowiedź na to pytanie. Dowiecie się również o wspólnej akcji z Fundacją DKMS i odciążaniu kręgosłupów płockich uczniów.

Nagroda etyczna piąty raz z rzędu

PowiązaneTematy

Niezależni eksperci doceniają PKN ORLEN. W Nowym Jorku ogłoszono listę najbardziej etycznych firm świata. PKN ORLEN po raz piąty z rzędu znalazł się w tym wyjątkowym gronie, otrzymując tytuł The World’s Most Ethical Company.

Tytuł najbardziej etycznej firmy świata przyznawany jest co roku od ponad dekady przez zespół międzynarodowych specjalistów w dziedzinie etyki biznesu i dobrych praktyk handlowych. Eksperci wyłaniają najbardziej etyczne firmy świata za pomocą systemu ocen Ethics Quotinet™, który w kompleksowy sposób weryfikuje ich zdolność do stosowania etycznych praktyk biznesowych w budowaniu pozycji rynkowej. Oceniając przedsiębiorstwo eksperci biorą pod uwagę między innymi ład korporacyjny, odpowiedzialność społeczną, budowanie kapitału ludzkiego, rozwiązania na rzecz rozwoju innowacyjności. Weryfikują firmy analizując wywiady, sprawozdania finansowe, określoną bazę danych z zakresu finansów i ekonomii oraz na podstawie doniesień prasowych.

Nie tylko dla Marcela
Tydzień temu zapowiadaliśmy wspólną akcję Orlenu i Fundacji DKMS. Przypomnijmy, że szukamy dawcy szpiku dla 10-letniego Marcela, ale także dla innych, którzy potrzebują tego niezwykle cennego daru.
Chętnych do zapisania się do bazy Fundacji DKMS nie brakowało. W 4 godziny podczas akcji w Orlenie do bycia potencjalnym dawcą zgłosiło się 337 osób. Dla porównania, przez dwa dni w całym Płocku taką decyzję podjęło niespełna 900 osób, wśród których mogli być także pracownicy Orlenu i spółek z grupy kapitałowej. Przy tej akcji pracowało 20 wolontariuszy PKN ORLEN.

Książki w domu – uczniom lżej
ORLEN po raz kolejny dba o uczniów, tym razem troszcząc się o ich kręgosłupy i zawartość szkolnych plecaków. Chodzi o to, aby były one lekkie, a uczniowie nie musieli każdego dnia nosić ciężarów. Rozwiązanie jest bardzo proste – jeden tablet, w którym zawiera się wiedza ze wszystkich szkolnych podręczników.

Nowoczesne tablety, w których zostaną zainstalowane multipodręczniki dla klas od czwartej do siódmej włącznie, uatrakcyjnią uczniom edukację w szkołach, a tym samym umożliwią pozostawienie w domach tradycyjnych książek do takich przedmiotów jak: przyroda, biologia, geografia, język polski, matematyka, historia, język angielski, fizyka i chemia.

Tablety zostały przekazane po raz kolejny do Szkoły Podstawowej nr 23 w Płocku, a także – po raz pierwszy – do Szkoły Podstawowej nr 15 w Górach. Do płockich placówek w drugiej już edycji projektu trafią łącznie 162 urządzenia. Pierwszy etap wymiany tradycyjnych podręczników na elektroniczne, które swoją masą obciążały plecy uczniów podstawówek, został zapoczątkowany w kwietniu 2016 roku. Wówczas to 98 tabletów podarowano do Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 23 w Płocku. W drugim etapie projektu placówka ta otrzyma dodatkowo 120 sztuk. Dzięki temu, dysponując 218 tabletami, będzie mogła odciążyć plecy niemal 520 uczniów.
Podczas uroczystego przekazania tabletów, PKN ORLEN reprezentowała Wioletta Kulpa, Delegat Prezesa ds. Społeczności Lokalnej.Rajd z ORLENEM
314 załóg wystartowało w 21. edycji Rallye Monte-Carlo Historique. W rajdzie wystartowała też załoga sponsorowana przez ORLEN Lietuva. Dzięki międzynarodowej sieci stacji paliw spółek z grupy ORLEN, rajdowcy będą mogli korzystać z paliw koncernu na znacznej części swojej trasy do Monte Carlo i z powrotem, na Litwie, w Polsce, w Niemczech i w Czechach.

Gadżety z Pjongczang
Kończy się zimowa olimpiada w Pjongchang, gdzie radości polskim kibicom dostarczył Kamil Stoch i jego koledzy z drużyny, którzy jako jedyni z polskiej reprezentacji olimpijskiej zdobyli medale. Z tej okazji PKN ORLEN przygotował zabawę.
Wystarczy odpowiedzieć na pytanie: „Zdobywcą ilu medali olimpijskich jest Kamil Stoch?”, a odpowiedź przesłać na adres: orlenstudio@orlen.pl.
Dla pierwszych 170 osób są kubki – oficjalny gadżet Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Bal superbohaterów w Anwilu
Czas karnawału za nami, ale ostatnie jego dni postanowili wykorzystać w Anwilu, sprawiając dzieciom pracowników mnóstwo frajdy i radości podczas firmowej imprezy.
Doroczna zabawa karnawałowa w Anwilu to już tradycja. W tym roku obszar personalny pamiętał o najmłodszych, proponując Wielką Galę Superbohaterów. Dzieci i wnuki pracowników mogły korzystać z rozmaitych atrakcji.

Wisła Płock nie zwalnia tempa
Po wygranym meczu z Górnikiem Zabrze na inaugurację piłkarskiej Ekstraklasy w 2018 roku, piłkarze nożni Wisły Płock, po raz kolejny na własnym boisku, gościli tym razem zespół Zagłębia Lubin.
Wisła zasłużenie wygrała 2:0. Trzy punkty dały Wiśle miejsce tuż za prowadzącą czwórką w tabeli. Piłkarze Wisły marzą o utrzymaniu się na tym miejscu w tabeli. Teraz 24 lutego czeka ich mecz wyjazdowy w Szczecinie.

O krok od sukcesu ORLEN Wisły Płock
Za płockimi szczypiornistami spotkanie z wielką Barceloną. Do sukcesu zabrakło naprawdę niewiele, ale wciąż trwa rywalizacja o najlepszą 16-tkę w Europie.
Porażka 27:28 wstydu nie przyniosła, ale remis, czy nawet zwycięstwo, co było bardzo realne, zdecydowanie poprawiłoby sytuację płocczan.
Podopieczni Piotra Przybeckiego zagrają w niedzielę, 25 lutego (w ORLEN Arenie o godz. 19) praktycznie mecz o być albo nie być w Lidze Mistrzów.