REKLAMA

W Płocku powstaje tor driftingowy [ZDJĘCIA]

REKLAMA

Inwestycja, o której marzy wielu kierowców w Płocku, realizowana jest na osiedlu Borowiczki przez prywatną firmę. Czy będzie udostępniana komercyjnie, czy może posłuży tylko dla celów szkoleniowych?

W pobliżu cukrowni Borowiczki w Płocku trwają prace przy budowie toru – jak można wnioskować po kształcie – do driftu. Oprócz wylanego na tor asfaltu, można zauważyć stawianą halę oraz trybuny. Widać też już charakterystyczne pętle toru, z którego korzystają drifterzy.

Z banerów zawieszonych na ogrodzeniu wnioskujemy, że jest to inwestycja realizowana przez płocki Budmat. W przypadku tej firmy budowa takiego toru nie dziwi. Syn właściciela tej firmy, Piotr Więcek, jest związany ze środowiskiem driftingowym od 2010 roku. W 2011 roku podpisał kontrakt z Budmat Auto RB Team, który w późniejszych latach zmienił nazwę na Budmat Auto Drift Team. Jest kojarzony z żółtymi Nissanami – głównie modelami 200SX i Skyline R34.

Czy realizowana inwestycja będzie służyła tylko celom szkoleniowym? A może to właśnie tam będą odbywały się teraz zawody Budmat Drift Show, skoro budowany jest nowy stadion, a to na starej murawie dotychczas rozkładał się tor tych wyścigów? Czy będzie możliwość wynajmu toru dla płockich kierowców? Pytania te wysłaliśmy do firmy Budmat – czekamy na odpowiedź. 

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Kolejny Artykuł

Komentarze 28

 1. Wesele says:

  Tężnia na Winiarach jest bardzo potrzebna dla klientów izby wytrzeźwień oj jak dobrze

 2. Płocczanin says:

  Jak widać pan prezydent za długo już rządzi w tym mieście i zaczął liczyć się tylko z układami A nie mieszkańcami. Coraz więcej chorych układów i ukladzikow . Nie liczą się już mieszkańcy. Na 3 maja zrobiono w ubiegłym roku przebudowę ulicy ale nie umieli zrobić odwodnienia . Co przy budowie było proste i łatwe. Obiecano wybudować studzienek odwadniajaca po przez zgłoszenia i zdjęcia po przez radnych i skończyło się na obietnicach A ludzie podczas deszczu musza z chodnika przechodzić na jezdnię bo jest wybudowane bajoro. Przed remontem takiego bagna nie było. Była tylko kałuża. I to się nie liczy . Za to gdzie jest układ tam się robi pod układ a nie pod mieszkańców . Na początku było dużo robione i przebudowa ulic i wiele zmian . Dziś niestety . Zatrudnienia też po znajomosc i ukladach . I jak narazie nie wymieniam nazwisk ale jeśli będzie trzeba to podam. . Dla znajomych z układów stanowiska dobrze opłacalne. Zaczyna się dziać coraz gorzej . Tak , że Plocczanie otwórzcie oczy bo dobre czasy się skończyły. Dziś już tylko układziki . To norma rządów PO .

 3. Mieszkaniec ul. Czwartaków says:

  Wiem co jakie wyzwanie wiąże się z mieszkaniem przy ul. Czwartakow w sąsiedztwie Auchan, Galerii Wisła i Obi. Niestety znak obowiązkowej prędkości do 40 km. jet tu olewamy przez kierowców z poza tej dzielnicy od samego poczatku. W czasie imprez mieszkańcy Borowiczek będą mniejszością z którą nikt nie będzie się liczył bo tak jest obecnie z mieszkańcami ul. Czwartakow. Ta ul. już dawno temu powinna być deptakiem handlowym.

 4. hrabina Monte Christo says:

  nareszcie wiadomo dlaczego pan prezydent ,pan dyrektor MZD i wielu radnych tak gorliwie zabiega o przebudowę ulicy Raczkowizna -dlaczego tak duże pieniądze idą na nią i z kasy miejskiej i z państwowej -a to po to by syn pana W. oraz inni pasjonaci tego sportu mieli dobry wygodny dojazd do toru -rozśmieszyły mnie do łez niektóre komentarze o tym ,ze pan inspektor nadzoru budowlane będzie miał co robić -o tym ,ze mieszkańcy okoliczni będą mieli coś do powiedzenia -oj ludzie ludzie pozbądźcie się złudzeń …obejrzyjcie (kto jeszcze nie widział ) pouczający film-”Układ zamknięty”

  https://www.youtube.com/watch?v=E-0If8l_K3Y

  • $$$ says:

   To co? Pozamykać takie tory lub lotniska,czy też lokalizować je z odrobiną wyobrażni? Akurat tej, u obecnie zawiadującej miastem ekipy, brak.To już prawie płocka specyfika.A mieszkańcy to będą mieli tyle do powiedzenia, ile mieli przy pozostawieniu w Płocku niebezpiecznego,uciążliwego i kosztownego lotniska.Spektakularny interesik grupki cwaniaczków więcej znaczy niż dobro ogółu i

   • $$$ autentyk says:

    Nie podszywają się po kogoś innego.
    Twój nick to głupota. I głupoty piszesz

   • lex says:

    To niestety prawda.

 5. dżezo says:

  to że na soim można robić co się chce nie jest prawdą bo obowiązują przepisy prawa budowlanego , ochrony środowiska etc, ten facio widocznie uważa że jest inaczej, w ratuszu się obudzili że coś powstaje bez pozwolenia na budowę , bez oceny oddziaływania n środowisko, bez pozwolenia wodno prawnego . Powiatowy inspektor nadzowru budowlanego będzie miał co robić zdaje się .

  • lex says:

   Trochę muszę Cię zmartwić.Nie potrzebuje zezwoleń,które wymieniłeś.On dokonał remontu istniejącego już utwardzenia terenu.Wolno mu.Jeżeli ten tor będzie do użytku niekomercyjnego (nie będzie prowadził działalności gospodarczej) , to mogą jeżdzić 24/24 i nie jest tu potrzebna niczyja zgoda..Gwarantuję,że pomiary hałasu będą w granicach normy,co wynika z metodyki tych pomiarów (pomijają chwilowe przekroczenia np. pisk opon). To przykre, ale takie niestety jest obecnie prawo.

   • Gargamel says:

    O zmianie sposobu uzytkowania Pan coś słyszał? oraz o związanych z tym obowiązkach w zakresie zgłoszenia lub pozwolenia na budowę?
    No chyba, że chce mi Pan powiedzieć, że tor do driftu był tam zawsze…..

    Jeśli mieszka Pan w domu jednorodzinnym i nagle wymyśli Pan sobie, aby zrobić w nim produkcję suszarek do włosów, to też wg Pana nie będzie potrzeba żadnych pozwoleń?

    Pzdr gorąco

 6. Anonim says:

  Mieszkańcy mieszkający w pobliżu na pewno na taki hałas się nie zgodzą

 7. Baton says:

  „Pytania te wysłaliśmy do firmy Budmat – czekamy na odpowiedź” i to jest kluczowe.
  To może być kompletnie prywatna zabawka dla prywatnego człowieka.
  Nikomu nic do tego.
  Stać go to ma. My możemy się oblizać albo podziękowac panu Struziokowi że pobudował tor w takiej metropolii jak Modlin.
  U nas władca z PO już naście lat myśli i myśli i myśli i tylko protestuje z jakimiś urzędnikami przeci polexitowi i za lgbt ;)))))

 8. olo says:

  Czy koło nowego wycia nie ma domów. Mieszkańcy wydali zgodę czy swojak załatwił
  . I po co…

  • kapitalizm says:

   jak odkupił ten teren i robie to na terenie prywatnym za swoje pieniądze to ch*j go obchodzą mieszkańcy i wcale mu się nię dziwie. Kupiłem ziemię to mogę sobie nawet tam postawić wielki oświetlony LEDami pomnik papieża polaka i nikomu nic do tego

   • to żebyś sie nie zdziwił says:

    „kapytalysto” z płotnem w kieszeni :-D

 9. Kamil says:

  Ciekawe jak go nazwa🙂 Sugarring? A moze Circuit of the Polish sugar? 😁

  • Taka nazwa może być. says:

   A swoją drogą, to jest dziwne, że ekipa tze. liberalna, zlkwidowała Cukrownię Borowiczki. Cukrownia miała zyski, modernizowała się i nie korzystała z żadnych dotacji. Cóż, polityka sekciarzy liberalnych!

  • Mieszkaniec Płocka says:

   Raczej Burakowo-Cebulowo … bo komu w głowie może choćby zaświtać myśl, żeby w okolicach domów mieszkalnych budować taki tor ???
   W takich okolicach kupują/budują domki osoby, które chcą mieć ciszę i spokój, nie mówiąc o bezpieczeństwie. Niech inwestor i władze miasta, które wydają na to zgodę, wybudują takie same tory w okolicach swoich miejsc zamieszkania – taki „symetryzm”.
   Od razu nasuwa się też pytanie, czy remont (zapewne bardzo kosztowny) „serpentynki” prowadzącej z Parceli w dół do ul. Liściastej, dalej Borowickiej był po to, żeby ułatwić dojazd do toru wyścigowego tabunom piratów drogowych? Mieszkańcy tych okolic mieli nadzieję, że chociaż raz chodziło o ich wygodę i bezpieczeństwo, a tu masz … prawda objawia się sama – to tylko kwestia czasu. W takich okolicznościach, proszę zwinąć tę „nową serpentynkę” i oddać „starą”, bo bezpieczniej i wygodniej to raczej nie będzie. Nikogo też nie obchodzi, że wzdłuż tej ulicy spacerują, jeżdżą na rowerach dzieci (ścieżka rowerowa, a jakże, wzdłuż „serpentynki” jest).
   Co ciekawe, jadąc od ul. Liściastej w górę, wzdłuż wyremontowanej „serpentynki” porządkowany jest teren, który za czasów „starej serpentynki” był bardzo zaniedbany, zarośnięty, wręcz zachaszczony. Czyżby władze miasta szykowały kolejną niespodziankę mieszkańcom tych okolic ??? To kolejne pytanie, na które odpowiedź to znów kwestia czasu. Prawda znów się objawi, szkoda tylko, że w tym wszystkim, mieszkańcy tych okolic nic dla nikogo nie znaczą i nie mają nic do powiedzenia.

 10. Xxx says:

  Tor wyścigowy? Raczej driftowy… A to potężna różnica, chyba że wyścigi na rowerach…

 11. głupotalubihałas says:

  Na Skarpie może nie będzie słyszalny.Miał powstać koło cmentarza komunalnego,co było już pomysłem urągającym ludzkiej godności,gdzie na ciągły ryk samolotów, nałożyłoby się jeszcze wycie i pisk opon..Byłem tam ostatnio na pogrzebie.Wystarczył jeden samolocik,robił akrobacje z 5km od cmentarza ale o godnym pochówku nie było już mowy.Masakra.

  • Do głupoty.... says:

   Jakoś nie protestujesz przeciwko hałasowi całonocnemu z Orlenu. Poza tym wszędzie cię pełno i nic ci nie pasuje.

   • głupotalubihałas says:

    Uważasz,ze mam potulnie akceptować głupotę,draństwo i patologię bo dla takich jak ty byłoby to wygodne?

   • $$$ says:

    Patologię widać tylko w twojej osobie. Jesteś chory z nienawiści i to widać. I nawet twój nick o tym świadczy- głupota.

  • ... says:

   Samolot mu przeszkadzał… xD Dobrze, ze w Warszawie nie mieszkasz, albo innych duzym mieście. Raz na jakiś czas samolot robi akrobacje, ale przeszkadza od razu! Zaorać lotnisko! Postawić ze 3 kościoły dla emerytów!

   • $$$ says:

    Utrzymanie tego lotniska kosztuje płockiego podatnika zapewne więcej niż trzech kościołów, a w tym poście ,na początku,opisałem urągającą ludzkiej godności sytuację,której byłem świadkiem.Pomysł z zaoraniem lotniska popieram ponieważ będzie mniej kosztowny dla podatnika.

 12. To Borowiczki pewnie, says:

  zmienią nazwę na Monza?
  Może Mediolan? Monza jest blisko Mediolanu.

  • Jak w Belgii says:

   Tor w Spa! Niedaleko Borowiczek, na Winiarach jest tężnia solankowa!

 13. Hura!!! says:

  Na Kubicę to sie wybiorę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

REKLAMA


 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU